Ana Sayfa haber Bitcoin Volatilite Azalıyor, Uzmanlar Tartışıyor

Bitcoin Volatilite Azalıyor, Uzmanlar Tartışıyor

0

Ekim ayı başında, Bitcoin 17 aylık bir düşük volatilite oranı yakaladı ve 2017 ortasından bu yana en yüksek istikrar seviyesini kaydetti.

Bitcoin Fiyat ve Market Cap 2018'de

Bitcoin, dominant kripto para biriminin hacminin her yıl yeni bir düşük seviyeye ulaştığı bir dönemde volatilitesinde belirgin bir düşüş yaşamaya başlamıştır. Böylece, Bitcoin hacmi 7 Ekim’de 4,2 milyar dolardan 3,2 milyar dolara düşerek yüzde 23’ü aştı. O zamandan beri, BTC’nin hacmi önemli ölçüde toparlandı ve 4,2 milyar dolara geri döndü, ancak yine de önceki haftalardan önemli ölçüde düşük seviyede kaldı. Bitcoin’in kısa vadeli fiyat trendindeki belirsizlik nedeniyle kripto-para piyasasında alım satım faaliyetindeki genel düşüşün, volatilite oranındaki önemli düşüşe katkıda bulunduğu söylenmektedir.

Mike McGlone, bir emtia stratejisti, belirtilen cryptocurrency pazar olgunlaştıkça, hızı o Bitcoin oynaklık hızla azalmaya devam edecektir. Gelişmekte olan varlık sınıfının, günlük fiyat hareketlerinde ve piyasanın sağlamlaştırılması ve sağlamlaştırılması için güçlü bir altyapı buluncaya kadar, hacimdeki oynaklıkta büyük bir tutarsızlık gördüğünü açıkladı.

“Bu olgunlaşan bir piyasadır, bu yüzden volatilite azalmaya devam etmelidir. Yeni bir pazarınız olduğunda, kendini kurcaya kadar oldukça uçucu olacaktır. Daha fazla katılımcı, daha fazla türev, daha fazla ticaret yolu, riskten korunma ve hakemlik vardır.”

9 Ağustos’tan beri, Bitcoin’in fiyatı 6,400 $ ila 6,800 $ arasında değişmedi. BTC’nin 7.000 $ ‘lık notu geçtiği Eylül ayı ortasında bir vesileyle, varlığın cryptocurrency exchange piyasasında hacim eksikliği nedeniyle hiçbir katı momentum göstermediği görülüyor.

6 Ekim’de, kripto para birimi döviz piyasası, 12 ayın en düşük günlük hacmini kaydetti ve bu da trader’ların piyasanın kısa vadeli eğilimi ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Uçuculuğun tarihsel azlığı: kripto piyasasına etkileri

Bitcoin’in hacim ve volatilitesindeki düşüş, varlığın kısa vadeli fiyat trendini olumsuz etkileyebilir. Ancak tarihsel olarak, BTC, yukarıdan büyük rallileri başlatmadan önce hacim ve uçuculukta bir düşüş yaşamaya meyilliydi.

Teknik analist Willy Woo tarafından işletilen bir kripto-para piyasası veri platformu olan Woobull tarafından sağlanan 2012’ye dayanan Bitcoin’in oynaklık tablosunda görüldüğü üzere, Bitcoin Ekim 2013’te en düşük volatilite oranlarından birini elde etti.

Bitcoin 60 günlük oynaklık

Birkaç aylık istikrarı gösterdikten sonra, 2013 yılı sonunda, BTC’nin fiyatı iki aylık bir süre içinde 30 kattan fazla artarak yaklaşık 30 $ ‘dan 1.000 $’ a yükseldi. BTC’nin istikrarı, piyasadaki yatırımcıların düşük fiyat aralığında bir birikim aşamasını başlatmasını sağlayarak, daha fazla yatırımcının pazara girmesini ve BTC’yi almasını sağlamıştır.

Belirgin risk sermayesi yatırımcısı olarak Garry Tan yatırım, Coinbase fazla $ 20 milyar değerinde topluca başlatılırken bir grup, söz konusu düşük fiyat aralığı yatırımcılar yeni bir pazar veya daha az riskli bir varlık sınıfı girmek yardımcı olur:

“Kripto kışı genellikle uzun-uzun vadeli Yale-model kurumlarının tehlikeli olmayan bir fiyata girmesini daha güvenli hale getiriyor. Ne korkutucu biliyor musun? Yatırım yapıyor ve hemen% 80’lik bir düşüş görüyor. Buradan kurtulmak zor. ”

Bitcoin’in, 2013 yılında elde ettiği 30 katlık büyüme de dahil olmak üzere, önceki rallilerin büyüklüğündeki fiyatında bir artış yaşanması beklenmemektedir. Ancak, uzun vadede istikrar, BTC’nin bacaklarını oluşturmasına ve daha güçlü destek seviyeleri oluşturmasına olanak verebilir. Düşük fiyat aralığı, hem kısa vadeli hem de orta vadeli rallilerin olasılığını arttırır.

2013 yılında Bitcoin fiyatı ve MArket Cap

Bitcoin pazarı neden olumlu gelişmelere tepki vermiyor?

Şu anda, kripto-para piyasası, geçtiğimiz birkaç ay içinde sektörde ortaya çıkan olumlu gelişmelerin çoğuna tepki vermiyor.

Üç aylık bir dönemde, NYSE , Microsoft ve Starbucks var açıkladı iyi cryptocurrency piyasasını kurumsallaştırmak, düzenlenmiş cryptocurrency aracılık Bakkt başlatılmasını. Coinbase ve BitGo , düzenleyici kurumların kurumsal yatırımcılara hizmet vermek için güvenilir bir vekil olarak çalışmalarını onayladı. Citigroup ve Goldman Sachs kısa vadede kripto odaklı saklama çözümleri oluşturma planlarını açıkladılar.

$ 30 milyar aracılık devi TD Ameritrade geçenlerde ErisX başlatılmasını destekli , ilk regüle çok kripto vadeli işlemler piyasasında Bitcoin , Ethereum , Bitcoin Cash ve Litecoin desteği. İsviçre’deki bir kripto para birimi olan Seba’nın Ekim ayı sonunda İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan ( FINMA ) bir bankacılık lisansı alması bekleniyor .

Bitcoin’in hacmi ve cryptocurrency exchange piyasasında alım satım faaliyeti, piyasanın son üç ay içinde sektörde kaydedilen ilerlemelerin çoğuna cevap vermeye başlayacağı tamamen mümkün.

Bitcoin’in kararlılığı ve piyasa için ne anlama geldiğini
Bitcoin, uzun bir süre boyunca böyle yüksek bir stabilite göstermemiştir. BTC’nin son 30 gün içinde sürekli olarak düşük seviyelere ulaştığını göz önünde bulundurarak, BTC’nin bir önceki yüksek noktasının ötesinde sürekli olarak toparlandığını düşünürsek, BTC’nin bir hareketi yukarı doğru gözlemlemesi daha olasıdır.

Son Ayın Bitcoin Fiyatı

Kripto analisti Danny Les, uzun süreli istikrar ve konsolidasyon dönemlerinin sık sık güçlü bir yukarı yönlü harekete yol açtığını belirtti.

“Uzun bir konsolidasyon veya uzatma dönemi, genellikle oldukça güçlü bir hamle kadar sürüyor. Bu, hareketin yukarı ya da aşağı olup olmadığına dair fikir karışıktır. Grafikleri analiz ederken, genellikle daha yüksek yüksek ve daha yüksek en düşükler, pozitif bir hareketin göstergeleridir. Daha düşük yüksekler muhtemelen bir miting beklentisiyle umuduyla en iyi şey değildir. Ancak, bu Bitcoin yani [tahmin edilemez] ”dedi.

Cryptocurrency sektöründeki pek çok analist ve tüccar, bu düşünceyi yineledi ve bu, geçmişte BTC’nin boğa akışının çarpıcı bir şekilde açık olacağını belirtti. Ancak, dominant kripto para biriminin düşük hacmi ve ana kripto para birimleri üzerindeki momentum eksikliği, hala alandaki tüccarlar için bir endişe oluşturmaktadır. Les ekledi:

“Zaten rahat bir şekilde kâr sağlamadıkça, bir hacimde düşüş asla bir pozisyonda ne zaman görmek istediği bir şey değildir. Kriptoya bağlı genel duygu muhtemelen en olumlu değil. Bitcoin, geçen yıllardan beri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan etkili bir şekilde dalgıç noktası, tüm kripto pazarlarında sürekli bir perakende faiz düşüşü dalgası yarattı. ”

Ağustos ayından beri görülmemiş bir istikrar: 6,800 $ büyük bir direnç seviyesi
Milyarder yatırımcı Mike Novogratz , geçtiğimiz ay boyunca Bitcoin için büyük bir direnç seviyesi olarak 6.800 dolarlık bir öneme sahip olduğunu vurguladı ve BTC bu seviyeyi rahatça aşarsa, 7,000 dolar ve 8.000 $ ‘lık bölgedeki direnç seviyelerini göz önüne alacak.

Eğer Bitcoin 6,800 $ ‘dan daha hızlı bir şekilde ayrılırsa, Novogratz BTC’nin yıl sonunda yüzde 30’luk bir artış göstermesinin mümkün olduğunu söyledi .

“Yüzde otuz – bazı kilit seviyeler var. 6,800 dolar almalısın ve eğer bu kırılırsa, 8,800 $ ‘a, 9,000 $’ a çıkacaksın ve eğer bu bozulursa, 10.000 dolar. Bu tür sayılar yılın sonunda bana mantıklı geliyor. Kurumlar gerçekten çok alım yapmaya başlayana kadar büyük koşuyu görmeyeceksin. Ve mimari şu anda yerine konuyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde ilan edilecek. Ama sonra yatırım komitelerini ve neyi yapmaları biraz zaman alacak. ”

Sorun, 9 Ağustos’tan beri, Bitcoin’in sürekli olarak 6.800 dolarlık direnç seviyesinden ayrılmaya çalıştığı ve girişimlerinin çoğunda başarısız olduğu. 4 Eylül’de 7000 $ ‘ın üzerinde toparlandı, ancak momentumunu sürdürmek için mücadele etti ve 6.000 $’ ın ortalarına kadar geriledi.

Les, Bitcoin’in baştaki büyük bir ralli öncesinde bir sarsıntı yaşama ihtimalinin daha yüksek olduğunu açıkladı. BTC, 2019’un olumlu bir duyguyla başlamasını sağlamak için hacminde ve fiyatında ümit verici bir artış yaşamak zorunda:

“Her türlü ciddi toparlanmadan önce daha fazla kan olacağından şüpheleniyorum. Hacmin ve fiyatın, kesinlikle Bitcoin’in vakasında Noel’e yaklaşmadan önce almamız gerekecek, aksi takdirde yılı çok olumsuz bir duyguyla birlikte göreceğiz. ”

Bitcoin biriktirmeye başlamak için doğru zaman mı?
Ağustos ayı sonunda, BTC’nin fiyatı hala 6,600 $ civarında iken, ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, ayı piyasasının henüz bitmediğini , ancak yeni yatırımcıların Bitcoin biriktirmeye başlaması için uygun bir dönem olduğunu belirtti.

Voorhees belirtilen kripto piyasasının çökmesi oranı önemli ölçüde yavaşladı ve BTC kadarki mevcut fiyat aralığının altında düşüş için son derece düşüktür.

BTC geçtiğimiz dokuz ay boyunca üç defa 6,000 $ ‘ın altına indi. BTC, 5.900 $ ‘dan nispeten hızlı bir şekilde toparlandı ve yatırımcıların dominant kripto para birimini 6.000 $’ ın altındaki bir fiyattan elde etmesi için kısa bir pencere bıraktı.

BTC / USDT

Bitcoin’in 6 bin dolarlık güçlü destek seviyesi ve sektörün gördüğü olumlu gelişmelerin birçoğu göz önüne alındığında, Voorhees BTC’nin birikmesine başlamak için uygun bir zaman olduğunu belirtti.

Les’e göre, kripto para birimi sektöründeki birçok platform ve şirket, bir sonraki kullanıcı, yatırımcı ve tüketiciyi desteklemek için gerekli altyapıyı oluşturmaya sürekli olarak çalışıyor:

“Birçok platform, belirteç fiyatlarının konuşmasını görmezden geliyor ve yol haritalarını gerçekleştirmek için arka planda sessizce çalışıyorlar. 2019’da, hepimiz için çok ilginç bir yıl olacağını düşünüyorum. Teknolojinin yaygın olarak benimsenmesi, piyasaya açılmaya başlayacak ve piyasaya yatırım metotları, geleneksel piyasalarla daha uyumlu hale gelecektir. Gelecek çok parlak, ancak önceden biraz karanlık olmalı. ”

ABD’nin en büyük beşinci aracılık kuruluşu olan TD Ameritrade, hem kripto hem de finans sektöründeki yatırımcılardan kripto-para birimi sektörüne yaptığı yatırımla rahatlık duymasının yeterli olduğunu belirtti .

Boğalar 2018’de niçin ayılar üzerinde daha fazla kazanıyor?
Gibi teknik göstergeler, Williams’ın Yüzde Range Bitcoin, benim Don Alt, bir cryptocurrency tüccar, Ancak, Ekim 2018 itibarıyla ayı önyargılı fazla olduğunu göstermektedir sözde , boğa şu anda bir pazarda ilgileniyor ayılar üzerinde baskı var Düşük hacim ve aktivite.

Bir sonraki büyük hamle, arka planda inanılmaz derecede bariz olacak. 

Boğalar var: 

1) BAKKT geliyor 
2) Artan yasal ve kurumsal ilgi 
3) Güçlü Duruş

Pazar ayrıca, eylül ve ekim ayları boyunca yoğun bir satıcı yorgunluğunu da gösterdi ve bu da önümüzdeki haftalarda büyük bir aşağı yönlü hareketin gerçekleşmesini imkânsız hale getirdi. BTC’nin düşük bir fiyat aralığında durgun olması mümkündür, ancak dominant kripto para biriminin 6.000 $ ‘lık destek seviyesinin altına düşme ihtimali düşüktür.

Böylece, nihai bir orta vadeli ralli öncesinde bir final shakeout oyunda olabilir. Genel olarak, çoğu analist, geçtiğimiz üç ay boyunca ve özellikle Ekim ayında görülen düşük volatilite Bitcoin’in, BTC’nin bir sonraki ara dönem ralli için yakıt almasına yardımcı olacağını kabul eder.

Bizi takip edin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here