Sadece fiyat hareketinden, gelecek aylarda Bitcoin’in yeni seviyelere düşebileceğinden şüpheleniyoruz. Ancak haziran ayında fiyatların düşmesi çoğunlukla düzeltici görünüyor, bu nedenle yükseliş eğilimi devam etmeden önce yeni düşükleri ekarte edemeyiz.

Teknik açıdan bana iyi hizmet eden bir kural; Birkaç çelişkili patern tespit ederseniz, olasılıklar muhtemelen fiyatların hala karmaşık bir düzeltme veya ters düzende olması muhtemel . Trendler kendilerini düşük zaman dilimlerinde sunarken, günlük grafikte yükseliş veya düşüş senaryosu için aşağıdaki örneklerden eşit derecede mümkün görünmektedir:

Grafik

Ayı kanalı: Haziran ayının yüksek ayının yükseliş çizgisi geçerli olmaya devam ediyor ve geçen haftaki ayın içindekiler mum, trend çizgisini yeniden test etmekte başarısız olan düşük seviyesini gösteriyor. Fiyatlar 10.993’ün altında kalırsa, ayılar, alt kanalı hedeflemek için kısa bir hızla değişebilir. Bununla birlikte, kilit destek 9.000 civarındadır ve bu da muhtemel bir ara hedefdir (ve bu düşüklerin etrafındaki düzeltmelere karşı savunmasızdır).

Topping Pattern: Düşüş kanalı senaryosuna benzer şekillerde, trader’lar daha büyük bir üst üste kalıbı doğrulamak için 9.000 alanın altındaki kırılmayı izleyebilir. 2019 yüksekliğinden bu yana üç alçaktan gördüğümüz göz önüne alındığında, 9.000 bölgenin sağlam bir kırılması, azalan bir üçgen kırılmasının doğrulanması olabilir. Başarılı olursa, 4.000 bölgeyi hedefler.

Simetrik Üçgen:  Fiyatlar şu anda potansiyel bir üçgen içinde daha dar bir aralıkta salınım halindedir (bir devam deseni). Başarılı olursa, öngörülen minimum hedef 15.300 civarındadır. Üçgenin içinde günlük grafikte , tersine çevrilmiş bir baş ve omuz düzeninin bir parçası olabilecek potansiyel bir boğa bayrağı belirttik (bayrak sağ omuzu oluşturuyor). Boğalar, aralık genişlemesiyle yakın bir boğa ya da boğa bayrağı kırılmayı onaylamak için 10,993 ara vermek için kullanabilir. Bununla birlikte, daha muhafazakar bir yaklaşım, üst trend çizgisinin kırılmasını beklemek olacaktır – ve uçucu Bitcoin’in uçuculuk patlaması bir kez nasıl hale geldiği göz önüne alındığında, bu kötü bir fikir olmayabilir.

Bununla birlikte, yükseliş eğilimine karşı temkinli olmak için bir neden varsa, genel olarak kripto performansının yetersizliğidir. 

Ethereum ve Litecoin gibi altcoinlerin düşmeye devam ettiğini görebiliriz, ancak Bitcoin 9.000’in üzerinde bir üs kurmayı başardı. Bu bir yaygın ticaret kurulumu (uzun bitcoin / kısa altcoin) oluşturabilse de, genel olarak kriptoların Haziran’a kadar temyiz başvurusu yapmadığının altını çizer. Bu nedenle, göz önünde bulundurulması gereken bir yaklaşım, bir Bitcoin kopuşunun devam edeceğini varsaymadan önce altcoinlerin boğa dönüş sinyali üretmesini beklemektir.

Litecoin

Teknik olarak, hem Litecoin hem de Ethereum düşüş trendi içindedir, ancak düşüş trendi için ivme kaybettiğini göstermek için oluşan hafif bir yükseliş farkı ortaya çıktı. Genişlemede , Ethereum’da potansiyel bir yükseliş kaması önerebiliriz , ancak, alçaktan ivme kayması yüksek bir momentum kırılması görene kadar, yeni alçaklara bir kırılma için nöbetçi olmalı.

Örneğin, Litecoin 3 dalgalı bir hareket yapmış, ancak önceki dönme hızının altında kalmıştır. Bu, bir düzeltmenin tamamlanmaya yaklaşabileceğini ve ayılar için yeni düşüklere bir kırılma arayabileceğini gösteriyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here