2019 yılında kripto alanına giren kurumsal ağırlıklar üzerine pek çok umut verildi. Büyük oyunculardan daha fazla Bitcoin vadeli işleminin ve kripto ürününün vaadi, pazarın iyileşmesini sağlayan katalizör olabilir. Yeni bir değişim girdi ve bu fiziki olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlemleri ile devleri devralacak.

Yeni Borsa Fray’e Girdi

Merakla beklenen New York Borsası sahibinin sözleşmeleri başlamak üzere ve Chicago Eris Borsası LLC çok geride kalmayacak. Ancak önümüzdeki aydan itibaren, ilk kez kripto vadeli işlemlerini piyasaya süren firma olduğunu iddia eden firma, önceki sahiplerinden ayrıldığını ve bazı üst düzey kripto varlıklarının Asya yatırımcılarına yönelik türevlerini piyasaya süreceğini belirtti.

Chicago Business CoinfloorEX’e göre , İngiltere kripto değişimi Coinfloor’ın bir bölümü, Coin Futures ve Borç Verme Borsası veya CoinFLEX olarak değiştirildi. Rekabetçi pazarlara girmeyi hedefliyor ve İngiltere’nin en yeni Bitcoin borsalarından destek alıyor ve bu da yeni girişimin payını koruyacak.

Bitcoin Cash’in habercisi Roger Ver de dahil olmak üzere bir kripto diehards konsorsiyumu, Hong Kong’dan Coinfloor kurucu ortağı Mark Lamb tarafından yönetilecek olan yeni borsanın sahibi. Yirmi katına varan kaldıraç ile CoinFLEX, Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash için vadeli işlemler sunacak. Hong Kong’da bulunan ve bazı durumlarda 100’e varan kontratı bulunan BitMEX’e karşı çıkıyor.

Bu vadeli işlemlerle olan fark, fiziksel olarak kapsanacak olmalarıdır, yani yatırımcılara sözleşme sona ermesinden sonra fiat yerine şifreli para biriminde ödeme yapılır.

“Kripto türevleri, spot piyasalardan daha büyük bir büyüklük sırası olabilirdi ve büyümeyi durduracak en önemli şey, fiziksel teslimatın olmaması. Nakit anlaşmalı işlemlere gelince güven sorunu nedeniyle hacimler azaldı. ”Dedi.

CoinFLEX kullanarak bir kumar kendisi alıyor Tether karşı ticaret, fakat sağlayan başka denetim sorunları USDT için vardır ve o Dolar şeyler onun peg sorunsuz gitmeli korur. Ayrıca, Circle ve Coinbase’den gelen stabilcoin USDC’yi kullanarak bir sözleşme yapacak.

Lamb, “Şu anda var olan en sıvı, en yüksek hacimli istikrarlı madeni paradır ve bankaların ve dış firmaların yakın zamandaki sorunlarının ve onaylarının çözümünü görmek bizi istikrarlı bir madeni para olarak kullanma konusunda kendimizi güvende tutar” dedi.

Hareket, Intercontinental Exchange Inc.’in Bakkt girişiminin bir parçası olarak kendi vadeli işlemlerini gerçekleştirmesiyle ortaya çıkıyor . Her şey en alt seviyedeyken şimdi pazara girmek, Aralık 2017’de sahneye ilk geldiğinde tamamen farklı bir görünüme sahip olan kripto futures’ları için tamamen farklı bir gelecek resmi çiziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here