• Bitcoin, üç günlük grafikte 100 ve 200 dönemlik hareketli ortalamaların yükselişine rağmen geciken bir gösterge olan düz ticarete devam ediyor.
  • Geçmiş verilere göre, BTC önümüzdeki birkaç hafta boyunca net bir yönelme eksikliği olabilir.
  • Günlük ve 4 saatlik grafikler, 7.800 doların altındaki en düşük seviyelere düşürülmeye devam ediyor.
  • Düşüş vakasını geçersiz kılmak için 200 günlük hareketli ortalamanın 8,739 dolar seviyesinde bir kırılması gerekiyor.

Uzun vadeli bir bitcoin grafik göstergesi üç yıl içinde ilk kez yükselişe geçti.

Yükseliş geçişi, üç günlük grafikte 100 dönemlik ortalama ortalamasının 200 dönem ortalamasının üzerinde bir değer görüyor. Grafik etkinliğinin en son gerçekleştiği yer Mart 2016’da gerçekleşti.

Bununla birlikte, şimdiye dek, geçit fiyatları düşük seviyelere çekerek, uzun vadeli trendin bir barometresi olan geniş çapta takip edilen 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) altında düşüş bölgesinde bulunan kripto para birimini bıraktı.

Bitstamp verilerine göre, şu ana engel şu anda 8,739 dolar. Basında, bitcoin elleri yüzde 8,310 ile 8,1010 arasında değişiyor.

MA geçitlerinin tarihsel verilere dayandığını ve fiyatta düşüş eğiliminde olduğunu belirtmek önemlidir. Bu nedenle, genellikle aksine göstergeler olarak çalışırlar.

Üstelik, daha uzun süreli MA’lar arasındaki geçitler fiyat rallilerinin ürünüdür. Sonuç olarak, çok sık olmamakla birlikte, crossover gerçekleştiği zaman piyasa fazla alım yapar ve onay geri çekilir.

Bu nedenle, bitcoin en son boğa çaprazına cevap vermemesi şaşırtıcı değil. Ayrıca, bitcoin, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi aynı MA’ların Mart 2016 boğa çaprazını takip eden aylarca düz kalmayı sürdürdü.

50 ve 100 dönem MA’ları, Mart 2016’nın son haftasında bir yükseliş geçidi üretti.

Bitcoin, boğa çaprazına çıkan günlerde bir konsolidasyon aşamasına girmiş ve Mayıs ayının son haftasında 500 doların üzerinde inandırıcı bir yukarı yönlü harekete tanık oluncaya kadar 420 dolar civarında düz bir çizgide kalmıştır.

Tarihin bir rehber olması durumunda, BTC, Nisan ayının en düşük seviyesinden 4.000 $ ‘a yaklaşan boğaya devam etmeden önceki birkaç hafta boyunca 8.000 $ civarında yatay bir şekilde işlem görmeye devam edebilir.

Kısa vadede, 7,750 dolar seviyesindeki son düşük seviyelerin yeniden test edilmesine yönelik bir kapsam var.

4 saatlik grafik

Bitcoin, 11 Ekim’den bu yana 85050 ile 8.450 $ arasındaki dar bir aralıkla sınırlı kaldı.

Konsolidasyon, yükselen bir kanal arızası ile devam ediyor – düşüş eğilimi. Ayrıca, bitcoin 11 Ekim’de 8,800 doların üzerinde güçlü bir reddetme ile karşı karşıya kaldı ve 9 Ekim’de teyit edilen çift dipli yukarı yönlü ters yönlü patlamayı geçersiz kıldı.

Çift alt, dikkate değer bir fiyat düşüşünden sonra ortaya çıktığında başarı oranı yüksek olan bir yükseliş ters dönüş desenidir. Buna rağmen, koparma başarısızlıkla sonuçlandı, düşüş eğiliminin hala oldukça güçlü olduğunu gösteriyor.

Dolayısıyla, devam eden konsolidasyonun aşağı yönlü bir hareketle sona ermesi muhtemeldir.

Günlük şamdan ve çizgi grafiği

Bitcoin 11 Ekim’de büyük bir düşüş eğilimi gösteren mum yarattı ve toparlanmanın toparlanmasına torpido girdi ve riski 7.800 doların altına düşürme lehine kaydırdı.

Kripto para birimi ticareti 8,820 $ ‘ın (11 Ekim yüksek) çok altında işlem görüyorsa, düşüş mumu hala geçerli.

Ayrıca, fiyatlar 27 Eylül’den bu yana sabit bir şekilde üst üste çıkan 200 günlük MA’nın altında kaldı. Özellikle, kripto para birimi, son birkaç gün içinde göreceli güç endeksinin yükselişine rağmen yükseliş eğilimi toplamakta zorlandı. düşüş piyasa koşullarının işareti.

Bir yükseliş sapması, gösterge grafikleri yükselirken, değerin düşmesiyle çelişen ve güçlü bir eğilim dönüş göstergesi olarak değerlendirildiğinde ortaya çıkar.

BTC, bu nedenle kısa vadede 7,750 dolar seviyesindeki son düşüşleri tekrar gözden geçirme riskini taşıyor. Buradaki bir ihlal, Eylül ayının en yüksek seviyesinden 10.000 $ ‘ın üzerindeki satışların yeniden başlatılması ve kapıların 7.200 $’ a açılması anlamına gelir.

Düşüş vakası, eğer fiyatların MA anahtar seviyesinin üzerine çıkması durumunda ve şu an 8.739 dolarda düşüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here