Bitcoin’in fiyatı, sabit oranlı Tether’ın (USDT) gelişmesini denetleyen bir firma olan Tether LLC’yi işlettiği bildirilen büyük bir kripto para birimi değişimi olan Bitfinex’te 6,300 dolardan 7,500 dolara yükseldi.

Bitcoin, OKEx ve Huobi gibi USDT’yi entegre eden borsalarda önemli bir primle işlem görüyor, çünkü trader’lar bugüne kadarki en büyük USDT satışını başlattı.

USDT’nin ani düşüşü, sabit borunun fiyatının 0.94 $ ‘a düşmesine yol açtı. USDT değerindeki düşüş, Tether-entegreli kripto-para değişimi işlemlerinde bir prim oluşturdu.

Bitcoin Gerçek Fiyatı 6,700 $

Yine de, büyük çaplı kripto borsalarında, BTC’nin fiyatı 6.700 $ seviyesini aşarak 6,800 $ ‘ın üzerinde bir kesintiye uğradı ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz’un Ağustos başından bu yana gözlemlediği bir direnç seviyesi.

Tether’a karşı düzenlenmiş, denetlenmiş ve Ethereum temelli bir kararlılık olan TrueUSD (TUSD) primi düşünüldüğünde, tüccarların Bitcoin ve Eterum gibi kripto paralar satın almak için büyük miktarlarda USDT satması ve TUSD gibi diğer sabit borçlara yatırım yapmaları, İkizler Doları (GUSD) ve PAX.

Coinbase, Bitstamp ve Kraken’de, Bitcoin’in ABD doları karşısında fiyatı son 24 saatte 400 dolardan fazla artarak 6,700 dolar civarında. Tether’ın fiyatındaki beklenmedik düşüşün, fiat-to-kripto borsaları üzerinde bir etkisi olması olasıdır.

Ancak, kripto-para piyasasında bulunan birçok analist, Asya’daki algoritmaların büyük miktardaki nakit miktarını büyük kripto para birimlerine enjekte etmeye başladığına ve Tether’ın fiyatlarındaki düşüşün sadece tesadüf olduğuna inanmaktadır.

Bu noktada, Bitcoin’in fiyatındaki yükselişin Tether’ın satılmasıyla veya Asya’dan sermaye akışıyla başlatılmasının daha az önemi olup olmadığı. Geçtiğimiz 12 saatte, Bitcoin hacmi yıllık düşük seviyesinden kaçarak 3 milyar dolardan 4,8 milyar dolara yükseldi.

Daha da önemlisi, fiat-to-kripto değişimleri, BTC’nin kısa vadeli rallisinin Tether’in empoze edilmesine tamamen atfedilemeyeceğini kanıtlayan hacimde bir artış görmeye başladı.

CCN, geçtiğimiz hafta boyunca, düşük hacimli olması nedeniyle BTC’nin 6.000 $ ‘lık alanın kırılmasında büyük bir katalizöre ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

“Geçtiğimiz iki gün boyunca satışlar sırasında 10 milyar dolardan 13 milyar dolara yükselen kripto para birimi değişim piyasasındaki hacim, 10 milyar dolara geriledi. Bu durum, BTC’nin yıllık düşük seviyesine 3,2 milyar $ seviyesinde yaklaşmasına yol açabilir. ”CCN’nin raporu okundu.

Bitcoin Yörüngesi

Eğer BTC kısa vadede 6.800 dolarlık direnç seviyesini geçebilirse, kripto piyasasının uzun zamandır beklenen ralliyi baştan başa başlaması mümkün olacaktır. Bununla birlikte, eğer BTC büyük bir direnç seviyesinden koparsa, o zaman baskın kripto para biriminin momentumu korumaya ve 6,000 $ destek seviyesine geri düşme olasılığına karşı bir olasılık vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here