Talep, Bitcoin fiyatlarını kritik 10.000 $ seviyesinin üzerine çıkardı. Bu fiyat seviyeleri desteğe dönüşürse, BTC 12.500 $ ‘a ulaşabilir.

  • Bitcoin, fiyatını 10.000 dolarlık bariyerin üzerine çıkaran yükseliş eğilimi yaşadı.
  • Çoklu düşüş göstergeleri, 10.000 dolarlık fiyat seviyesini desteğe dönüştürmenin kolay olmayacağını gösteriyor.
  • Talepte daha fazla bir artış, BTC’nin 12.500 dolara yükseldiğini, satış emirlerinde ani artışın felaket olabileceğini görebilir.

Bitcoin, kritik 10,000 $ fiyat seviyesinin üzerine çıktı. Bu seviye desteğe dönüşürse, BTC 12.500 $ ‘a ulaşabilir.

Bitcoin Patlıyor

Bitcoin, 10.000 dolarlık rezil direnç seviyesini kırdığı için yeşile döndü . Fiyat geçmişi kendini tekrarlarsa, amiral gemisi kripto para birimi 12.500 $ ‘a yükselmek için hazırlanabilir.

Mart ayının Kara Perşembe gününden bu yana , Bitcoin’in fiyat hareketi artan bir paralel kanalda yer aldı. BTC bu kanalın üst sınırına her yükseldiğinde, alt sınıra ulaşmak için geri çekilir ve bu noktadan sonra tekrar geri sıçrar.

Kanalın altından en son toparlanmadan sonra, boğalar içeri girdi gibi görünüyor. Şimdi, kanalın orta veya üst sınırına daha fazla ilerleme beklenebilir.

Bitcoin ABD Doları fiyat grafiği

IntoTheBlock’un “Fiyat Çevresinde Paraya Giriş / Çıkış” (IOMAP) modeli, kanalın tepesine tam gelişmiş bir mitingin gerçekleşme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Bu zincir üstü metriğe dayanarak, mevcut fiyat seviyelerinin üzerinde yükseliş dürtüsünü önleyecek önemli bir engel bulunmamaktadır.

Kapak tarafında, IOMAP kohortları, aşağı doğru herhangi bir basıncı emmek için yeterli besleme duvarı olduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle 9,270 $ ile 9,580 $ arasında olan, yaklaşık 1,6 milyon adresin bu fiyatlarla satın alınan 1,2 milyon BTC’nin üzerinde olduğu adres.

IntoTheBlock tarafından Fiyat Etrafında / Para Dışında

Bununla birlikte, Fibonacci retracement göstergesi, daha fazla fiyat artışı durumunda, dikkat edilmesi gereken bir sonraki engelin% ​​127.2 Fib seviyesi olduğunu ortaya koyuyor. Bu direniş alanı 11.700 dolar. Bariyeri kırmak,% 141.1 Fib seviyesine hareket etme olasılığını artıracak, bu da 12.500 $ civarında.

Bitcoin ABD Doları fiyat grafiği

Boğa görünümünün gerçekleşmesi için, zil kripto para biriminin 10.000 dolar destek seviyesinin üzerinde olması gerektiğini belirtmek gerekir. Aksi takdirde, BTC bir sonraki destek duvarına yaklaşık 9.600 dolar düşebilir.

Ufukta ayı işaretleri

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksine göre son fiyat eylemi yatırımcıları “açgözlülük” e yolladı . Bu temel gösterge, fiyat ve sosyal medya verilerini birleştirip tek bir sayıya bölerek piyasanın duyarlılığını analiz eder.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin’in aynı fiyat seviyeleri civarında işlem gördüğü Mayıs ayının başından bu yana ilk kez 56’ya (açgözlülük) geçti. Ancak açgözlülük mutlaka iyi bir işaret değildir. “Diğerleri açgözlü ve korkulu olduğunda korkulu olun.”

Tesadüfen, TD sıralı göstergesi BTC’nin 1 haftalık grafiğinde yeşil bir dokuz mum çubuğu şeklinde bir satış sinyali sunuyor. Düşüş formasyonu, yükseliş eğilimi devam etmeden önce bir ila dört haftalık şamdan düzeltmesini tahmin ediyor.

Bitcoin ABD Doları fiyat grafiği
TradingView’de BTC / USD

Bitcoin’in tankta hala daha fazla gazı olmasına rağmen, TD kurulumu tarafından öngörülen görünüm ciddiye alınmalıdır. Mevcut çalışma FOMO-in’e kripto meraklılarını teşvik edebilir. Bu arada, fiyatlar sıcakken balinalar piyasaya sürülüyor gibi görünüyor. Santiment verilerinin gösterdiği gibi, 100 ile 1.000 BTC arasındaki adres sayısı, Bitcoin 10.000 doların üzerine çıktığında% 5’in üzerinde düştü.

Bu büyük yatırımcıların muazzam holdingleri ve alım satım faaliyetlerini koordine etme yetenekleri nedeniyle fiyatlara orantısız etkisi, temkinli kalması gerektiğinin açık bir işaretidir. Artık piyasa bir sonraki boğa döngüsünde zirvede göründüğüne göre, konuşlandırılmaya hazır paraya sahip olmak şart.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here