Bitcoin fiyatı 6,400 $ ‘dan 6,500 $’ a kadar olan ivmeyi koruyarak 6,300 $ ‘a geriledi.

Baskın kripto para biriminin hacmi, büyük şifreli para değişimi işlemlerinde 3,1 milyar dolardan 3,6 milyar dolara küçük bir iyileşme yaşadı. Yine de, 6.000 $ ‘lık az sayıdaki haftalık ardışık haftalık mumların yerleşimine bakılmaksızın, gelecek vadeden herhangi bir fiyat hareketini ortaya koymaya çalışıyor.

2018 Sonu Fiyat Dalgalanması Önemlidir
Dün, 22 Ekim’de, CCN, Bitcoin döviz piyasasında düşük alım-satım faaliyeti nedeniyle, varlığın fiyatta ani bir yükselme yaşanmadan kısa vadeli bir ralli başlatmasını zorlaştıracağını bildirdi.

Aylar süren istikrar, bir varlığın güçlü bir yukarı harekete girmesi için güçlü bir platform yaratıyor, ancak BTC için, 9 Ağustos’tan bu yana 6,800 $ ‘lık büyük bir direnç seviyesinin rahatlıkla çekilememesi piyasadaki tüccarların ilgili bir göstergesi olarak düşünülebilir.

“BTC 6,600 $ işaretinin üzerinde bir kırılma başlatabilir ve potansiyel olarak 6.800 dolarlık direnç seviyesine doğru bir harekete geçebilirse, kısa vadeli bir yükseliş eğilimi doğrulanabilir. Ancak, düşük hacim ve alım satım faaliyeti göstermeye devam ederse, 6 bin 300 $ ile 6,500 $ arasında değişiyorsa, BTC’nin büyük bir sıçrama başlatması zor olacaktır ”dedi .

BTC’nin önümüzdeki haftalarda büyük direnç seviyelerini geçememesi yılın geri kalanında tehlikeli bir emsal teşkil edebilir. “Altcoin Thoreau” takma adıyla çalışan cryptocurrency teknik analistinin dediği gibi, BTC, tarihinde ilk kez bir yıl boyunca olumsuz bir performans kaydedebiliyordu.

“Bir yıl önce 21 Ekim 2017, ilk kez $ BTC’nin 6000 doların üzerine çıkmasıydı. Bitcoin fiyatının şu anki aralıkta kalması durumunda 1 Kasım 2018, Bitcoin’in fiyatının yıldan yıla ilk kez negatif olduğu ilk zamandır. ”

Piyasanın önümüzdeki yılın ilk iki çeyreği boyunca uzayabileceğinden, piyasanın 2019’a olumsuz duyguyla girmekten kaçınması son derece önemlidir.

NYSE ana şirketi ICE’nin Bakkt Bitcoin vadeli işlem pazarının ufukta piyasaya sürülmesiyle birlikte, BTC fiyatındaki iyileşme bekleniyor.

“ICE Futures US, Inc., 12 Aralık 2018 Çarşamba günü işlem için yeni Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesini listeleyecektir. Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlemler Sözleşmesi, sözleşmede yer alan bitcoin için fiziksel olarak belirlenen bir günlük vadeli işlem sözleşmesidir. IKE’nin Dijital Varlık Deposu olan Bakkt LLC, ve ICE Clear US, Inc tarafından açıklanacak. ”Dedi.

BAT Mücadeleleri
Temmuz ayında, Coinbase, 0x, BAT, Zcash, Cardano ve Stellar dahil olmak üzere beş dijital varlığı listelemek için ilgisini açıkladı.

0x entegrasyonu, yatırımcıların, BAT’nin potansiyel uygulaması üzerinde spekülasyon yapmalarını sağladı. Bu, Brave Browser’ın yerel kripto para birimi olarak kullanılan bir jeton.

Ancak, BTC’nin kısa vadeli fiyat performansının düşük olması nedeniyle, kripto-para piyasasının geri kalanı, kısa vadeli rallide herhangi bir olumlu işaret sergilemeye çalışmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here