Bitcoin madencileri, ağ hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için büyük paralar kazanıyor ve bu sefer varlıklarını satmıyorlar.

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin’in ortalama hash oranının bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve tarihte ilk kez saniyede ortalama 178 exahash’i geçtiğini bildirdi.

Bitinfocharts rekorun yüksek olduğunu doğruladı ve mevcut hashratları 176 EH / s’de bildirdi. Şubat ayında iki kez 150 EH / s’yi aştı ve son iki aydır bu yüksek seviyelerde kalarak istikrarlı bir şekilde arttı.

Hashrate, genellikle Bitcoin ağı için hesaplama ‘beygir gücü’ ve güvenliğinin güçlü bir işareti olarak kabul edilir. Karma oranı ne kadar yüksekse, ağa saldırmak o kadar zor olur.

Yükselen zincir içi ölçümler, madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ekleyen veri bilimcisi Rafael Schultze-Kraft [@ n3ocortex] tarafından gözlemlendi.

Madencilik Asla Daha Karlı Değil

Analist, Bitcoin madencilerinin geçen ay günde 50 milyon dolardan fazla kazandığını belirtti. Bunu, bir yıl önce bu rakamın 12 milyon dolar civarında olduğunu belirterek perspektife koydu – bu nedenle, 2020’nin yarıya indirilmesinde blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesine rağmen mevcut kazanç dört kat arttı.

Glassnode’a göre, net konum yeşile döndüğünden madenciler artık darp ettikleri yeni paraları tutuyorlar. 40K $ fiyat seviyesine yükselişte, madenciler maliyetlerini karşılamak için agresif bir şekilde satış yapıyorlardı, ancak şimdi birikim moduna geri döndüler.

Aslında, harcanmamış Bitcoin arzı (orijinal maden adreslerini hiç terk etmeyen BTC), yılın başında 15 bin BTC civarında hızlı ve keskin bir düşüşün ardından tekrar artmaya başladı. Harcamaktan daha çok uğraşıyor. “

Madenciden borsa cüzdanlarına doğrudan BTC transferlerinin önemli ölçüde azaldığını ve USD ağırlıklı madencinin bile sabit bir fiyata rağmen borsa hacmine düştüğünü sözlerine ekledi. Madenci faaliyeti, bir bütün olarak BTC işlem hacimlerinin çok küçük bir bölümünü temsil etse de.

Analist, bu ölçümlerin çok yükselişe geçtiği ve madencilerin şu anda nakit çıkış yapmak veya yarılanmadan sonra birçoklarının tahmin ettiği gibi teslim olmak için çok az teşvikleri olduğu sonucuna vardı .

Bitcoin Fiyat Güncellemesi

Basın zamanda, Bitcoin aşağı işlem gördü Coingecko göre $ 56.700 de günde% 1. Geçen hafta aynı zamanda% 3,4 geriledi, ancak oluşturduğu ay boyu menzile bağlı kanal içinde kaldı.

Bitcoin, bir aydan fazla bir süredir 50.000 $ ‘ın altına düşmedi ve bu da desteğin güçlü olduğunu gösteren bir yükseliş işaretidir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here