27 milyondan fazla müşterisi olan ve yönetilen varlıklarda 7,2 trilyon doların üzerinde dev bir finans kurumu olan Fidelity Investments’in dijital varlık kolu olan Fidelity Digital , Bitcoin Lightning Torch’u alan ilk yatırım bankası oldu.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği gibi , Bitcoin Lightning Torch, sembolik miktarda bir Bitcoin’in (BTC), Bitcoin ikinci katman ölçekleme çözümü olan Lightning Network aracılığıyla dünya genelinde “meşale sahiplerine” aktarıldığı derin bir harekettir .

Kurumsal yatırım devi, 22 Şubat’ta Bitcoin Lightning Torch’u kabul etti ve “@Wiz” adlı Twitter tanıtıcısına giren bir Bitcoin maksimalistinden aldı.

Bu küresel olguya katılan diğer herkes gibi, Fidelity de meşaleyi Twitter üzerinden kabul ettiğini ve aynı zamanda topluluğa bir sonraki kime geçmeleri gerektiğini sorduğunu açıkladı.

Sadakat Meşaleyi Bir Sonrakine Geçirecek Kim?

Wiz meşale Fidelity’ye geçtiğinde, Bitcoin Lightning Network işlemi 0.0364BTC veya 3.64 milyon satoshis (yaklaşık 140 $) değerinde idi. Şimdi meşale Fidelity’nin elinde olduğu için, meşale 10.000 satoshis eklemesi ve sosyal ve teknolojik deneylerin devam etmesi için onu almaya istekli birini seçmeleri gerekiyor.

Fidelity’nin yukarıdaki tweet’te açıklanan açıklamasının ardından, dijital varlıklar firması bir sonrakine kimin geçeceği sorusunu cevapladı.

Harvard Business School’da Bitcoin’in araştırma ve geliştirilmesine odaklanan kripto merkezli bir kulüp olan HBS Blockchain ve Cryptocurrency kulübünün meşaleyi alacağını açıkladılar.

Yukarıdaki tweet’teki açıklamanın ardından, Fidelity Digital Assets, #cryptoneversleeps’i belirterek bir meşaleyi Cuma gecesi geç saatte geçirdiklerini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here