Bitcoin (BTC) ağ hash oranı henüz dik bir düşüş kaydetti ve şimdi 2020 zirvesinden neredeyse% 45 düştü.

Ağın karma hızı, Blockchain.com’dan alınan verilere göre, 1 Mart’ta 7.5 Mart’ta saniyede 136.2 quintillion hash (EH / s) ile 7.5.7 EH / s arasında düştü. 

Coin’in blok zinciri için başka bir analiz sitesi olan Coin.dance, daha az sade olsa benzer bir desen ortaya koyuyor. Yerleşim, 5 Mart’ta bugün 2020’lık bir zirveyi yaklaşık 150 EH / s bildirdi, bugün 105,6 EH / s’ye -% 29’luk bir düşüş.

Karma Hızı

Bitcoin ağ hash oranı, 19 Nisan 2019 – 27 Mart 2020, Kaynak: blockchain.com

 

Karma hızı ve zorluk

Bir kripto para biriminin karma oranı, belirli bir ağın her saniye gerçekleştirebileceği hesaplama sayısının ölçüsünü veren bir parametredir. 

Daha yüksek bir karma oranı, yeni blokları doğrulamak için madenciler arasında daha fazla rekabet anlamına gelir; ayrıca% 51 saldırısı gerçekleştirmek için gereken kaynak sayısını artırır ve ağı daha güvenli hale getirir.

Bitcoin’in kısa ömürlü olması durumunda, Mart ortasında ortada% 60’a varan oranlarda 3.600 dolara varan dramatik bir düşüş yaşandıktan sonra, ağın dünkü zorluğu% 16’ya yakın azaldı. 

Zorluk – veya blok zincirindeki bir bloğu çözmenin ve doğrulamanın hesaplamalı olarak ne kadar zor olduğu – tutarlı bir ~ 10 dakikalık blok doğrulama süresini korumak için her 2016 bloğu veya iki haftada bir ayarlama yapacak. 

Bu, ağın karma hızına yakın bir bağlantıya sahiptir. Tipik olarak, ağ düşük bir katılan madencilik gücü seviyesi gördüğünde, zorluk düşecektir – yoğun ağ katılımı dönemlerinde, bir dengeleme mekanizması olarak çalışarak yükselir.

Dün bildirildiği gibi, zorluktaki son düşüş düzeltmesi, bu yılın 25 Şubat’ında, madeni para fiyatının 9.900 dolar civarında olduğu idi. Sadece üç gün sonra, yukarıda belirtildiği gibi, yaklaşık 8.800 $ ‘a ve 14 Mart’a kadar yaklaşık 4.800 $’ a ve bazı borsalarda 3.600 $ ‘a düştü.

Verileri yorumlama

Fiyat, karma oranı ve zorluk arasındaki ilişki, tarihsel olarak bazı analistlerin “madencilerin teslim olma döngüsü” olarak adlandırdığı bir eğilim yarattı. 

Teori, Bitcoin’in fiyatı yüksek kalırken ve madencilik karlı olsa da, madencilerin sıkıldığı ve varlıklarının masraflarını karşılamak için daha fazla ve daha fazla tasfiye etmek zorunda kaldıkları bir eşiğe ulaşana kadar hem karma oranının hem de zorluğun inç arttığını gösteriyor. piyasada daha fazla Bitcoin arzı. 

Bazılarının madenciliği artık tamamen tutamayacağı “kapitülasyon noktası”, bugün görüldüğü gibi, karma hızında (daha düşük katılımı yansıtan) bir düşüş ve ağın zorluğunun ardından gelen bir sıfırlama içeriyor.

Btc.com’dan alınan verilere göre, Bitcoin’in zorluğunun şu anda 14 gün içinde% 16 daha azalması bekleniyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here