Tradingview’den alınan verilere göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 22 Nisan’da% 50’ye düştü ve 33 aydır olduğu en düşük noktaya işaret etti. Yazım anında marjinal bir şekilde% 51.48’e yükseldi.

Altcoinlerin yükselmeye başladığı Mart ayı sonunda% 62 seviyesinde iki aylık bir konsolidasyon dönemi sona erdi. BTC hakimiyeti Nisan ayı boyunca istikrarlı bir şekilde düştü ve mevcut seviyeye % 12 düştü.

Bitcoin hakimiyeti

Bitcoin’in pazar payının% 50’ye en son düştüğü zaman, 2018 yılının Temmuz ayında, fiyatı 8.000 doların biraz altındaydı. Varlığın fiyatının aynı yılın Aralık ayı ortasında 3.200 $ ‘a düştüğünü görecek uzun bir ayı piyasasının ortasıydı.

Ocak 2018’de altcoinlerin zirvede olduğu dönemde BTC hakimiyeti daha düşüktü, kripto kralı pazarın yalnızca% 35’ine hükmediyordu.

Ethereum, BNB, Stablecoinler Büyüyor

Son boğa koşusu sırasında olduğu gibi, Ethereum, Bitcoin’in piyasa pastasından en büyük parçayı aldı. ETH şu anda 978 milyar dolara kıyasla 285 milyar dolar ile Bitcoin’in piyasa değerinin% 30’unun biraz altında. Toplamın bir yüzdesi olarak, Ethereum, Coingecko’ya göre% 14.25’lik bir pazar payına sahip.

ETH fiyatları yüksek kalırken BTC,% 27 civarında düzeltme yaparak Pazar gününün en düşük seviyesi olan 47.250 $ ‘a ulaştı . Ethereum’un ATH’den bu yana yaptığı toplam düzeltme, hafta sonu 2.150 dolara düştüğü için karşılaştırıldığında% 18 oldu.

Binance Coin ayrıca, kripto para kapak grafiklerini 82 milyar dolar ve toplam pazarın% 4’lük payıyla üçüncüye çıkardı ve bu da yine 2 trilyon doları aştı.

Dolaşımdaki stabilcoinlerdeki artış, Bitcoin’in azalan payına da katkıda bulundu. İlk dördü – USDT, USDC, BUSD ve DAI – aralarında 74 milyar dolar var ve onları toplu olarak dördüncü en büyük kripto varlığı yapıyor.

BTC Fiyat Güncellemesi

Yazım sırasında Bitcoin, Pazartesi sabahı Asya işlem seansı sırasında 52.300 $ ‘dan işlem yapmak için hafta sonu düşüşünden% 5.3 oranında toparlanmıştı. Analistler şimdi aşırı satım bölgesi olarak işaretliyorlar .

Direnç şu anda 55 bin dolarlık bölgede yatıyor, bu yüzden yükselişin kısa vadede devam etmesi için yönelmesi gereken yer burası.

Olumsuz tarafı, 45K $ ‘da destek var, ancak bu seviyelerin yeniden gözden geçirilmesi, acil bir iyileşme olmazsa boğa piyasasının sonunu getirebilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here