Bitcoin son 24 saatte değerinin% 15’ini kaybetti.
ABD yetkilileri geçen yılın Bitcoin mitinginin doğasını araştırıyor.

Kripto para pazar çöküşü piyasada paniğe neden olur. Dolaşımdaki dijital varlıkların toplam değeri, 2018 yılının Ocak ayında 815 $ seviyesine ulaştığı için pazarın değeri 4 / 5’den fazla kaybettiği için şimdi 150 milyar doların altında.

Bitcoin, Salı günü 4,224 $ ‘a kadar düştü. En büyük dijital varlık, Pazartesi günü bu saatten bu yana yaklaşık% 15 oranında düşüş gösterdi ve düşüş eğilimi, panik satışları nedeniyle geriledi.

EToro’dan Mati Greenspan, brokerin tüccarları arasında Bitcoins’de uzun pozisyonda bir artış kaydederken, bu eğilimi tersine çevirmek için yeterli değil.

“Müşteriler @etoro, BTC depolarını artırmak için bu kripto fiyat düşüşünü kullandı,” diye tweet attı.

Kripto pazarındaki son gelişmeler – Bitcoin Cash sert çatalı ve Bitcoin ABC ve Bitcoin SV destekçilerinin iki rakip kampının kutsal savaşı – endüstrinin kaotik ve olgunlaşmamış doğasını vurgulamaktadır. Yüksek volatilite ve düşük öngörülebilirlik, dijital varlıkları zayıf bir değer deposu haline getirir ve birçok yatırımcı bunu zor yoldan öğrenmiştir.

Ayrıca, kripto dolandırıcılığı ve hack saldırıları ile ilgili düzenli raporlar, telafi edilemeyen kayıplarla sonuçlanacak şekilde sektöre olan güveni sarstı. Böylelikle, ABD Adalet Bakanlığı, geçen yılın mitinginin USD destekli istikrarlı dijital para Tether ile yapılan manipülasyonlardan kaynaklandığını görmek için bir soruşturma başlattı. Konuyla ilgili ceza davası bir ay önce açıldı, ancak yetkililerin daha fazla incelenmesi, çöküş pazarına baskı getirmiş olabilir. Araştırmacılar, dramatik fiyat artışının güçlü bir talep tarafından tetiklenip tetiklenmediğini ya da pazar hilelerinin bir ürünü olup olmadığını bilmek istiyorlar.

BTC / USD, günlük grafik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here