Bitcoin ( BTC ) yakında bir birleşme periyodunun sonuna, yani simetrik bir üçgen paternine ulaşacak ve yukarı veya aşağı kopacaktır.

Bu konsolidasyon, geçen haftaki  Bitfinex ve Tether’i çevreleyen haber bombalarını takip eden ilk kişi . Haberler, kriptoaset pazarının tamamını aşağı çekti ve altcoinler özellikle çarptı.

BTC, konsolidasyonundan ayrılacak veya azalacak ve kısaca, desenden kısa bir süre sonra patlak veren derin bir fitile sahip oldu. Bu aşağı doğru fitil üzerinde güçlü bir ses seviyesi vardı, ancak Bitcoin burada savundu ve boğalar ayrılmaya zorlandı.

29 nisan btc fiyatı

Ancak genel eğilim aşağı yönlü gözüküyor. Konsolidasyon net bir ayı flamadan oluşmuştur ve bu nedenle bozulma biraz daha muhtemeldir. Dahası, bir kırılma, muhtemelen 2 Nisan’daki kırılmadan bu yana katı bir şekilde tutulan 5.000 dolarlık önemli fiyat seviyesini görecektir. $ 5K daha önce bir kez test edildi, geçen haftaki ilk dökümü sırasında – tekrarlanan destek / direnç (S / R) bölgeleri testleri onları zayıflattı.

Tersine, bir ayrılma Nisan ayında çatlamak için üç hafta süren güçlü 5,350 $ S / R bölgesine hızlı bir şekilde denk gelebilir. İlk denemede bu seviyenin tekrar kırılması, tersine çevrilmeden, olası görünmüyor.

29 nisan btc fiyatı

BTC olumsuz yönde kırılırsa, nereye inebileceğini düşünmeliyiz. Önde gelen şifrelemenin, Nisan uzun vadeli yükseliş trendine büyük zarar vermeden düzeltmek için çok fazla yeri var – ve aslında, birçok analist daha derin bir düzeltme için çağrıda bulunmuştu.

İlk hedef, aşağıda yeşil olan 50 günlük hareketli ortalama (MA) olacaktır. Bu ortalama son 200 MA’yı “altın haç” da geçirdi ve bir geri çekilişin inmesi için iyi bir yer olurdu. Ek olarak, önemli 0.618 Fibonacci geri çekilme seviyesi neredeyse aynı seviyeye düşüyor.

29 nisan btc fiyatı

Nihayetinde, fiyat 200 MA’nın altına düşmediği sürece Bitcoin geri çekilme konusunda çok endişelenmemeliyiz. Aslında, böyle bir geri çekilme bile olabilirdi: Mart ve Nisan ayları kripto için harika aylardı ve bazı kazanımlar normalleşmeden önce biraz soğumaya başladı.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here