Bitcoin fiyatı ( BTC ) bugün% 5 düşüşle 8.660 Dolar’daki haftalık en düşük seviyeye geriledi. Bu, Ekim ayının son haftasında yeniden talep ettiğinden bu yana 200 günlük hareketli ortalamanın altında kaldı.

Neredeyse tüm diğer kripto varlıkları da ABD doları karşısında değerleme kaybına uğradı, ancak hem Ether ( ETH ) hem de EOS’da geçen hafta Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam eden esneklikler oldu .

Bitcoin neden 9.000 $ ‘dan ayrıldı?

BTC USD Günlük grafik. Kaynak: TradingView

BTC USD Günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin, haftalık haftalık destek ve direnişe karşı güçlü bir şekilde 9,550 Dolar’dan işlem görüyor. Bu aynı zamanda 100 günlük hareketli ortalamaya (DMA) denk geldi, herhangi bir türden sürekli kırılma girişimi belirleyemedi. 

100-DMA arasındaki direnç ve 200’lük destek arasındaki çimdik, bir fiyat kaybına ve fiyatın çok fazla yerel geçmişe sahip olmadığı hacim farkında ani bir düşüşe yol açtı. 50-DMA ve bir önceki yüksek seviye daha sonra 7K ortalarının en düşük seviyesinden 10K dolara kadar olan % 61.8 oranındaki gerilemenin üstündeki fiyatı destekledi .

Bu, bazı kar alıcıları ve alıcıları ilgilendiren bir teknik ticaret alanıdır. Bitcoin yakın vadede daha yüksek bir seyir izlemeye devam ediyorsa, BTC’nin önceki desteği 9.000 $ ‘da almaya çalıştığını görmeliyiz.  

Bitcoin için düşüş eğilimi

Bitcoin için aşağı yönlü durum, bunun basitçe, bir haber olayının arkasındaki başarısız bir hamleden sonra ilk ayağın daha düşük olması. Başarısız hareketler genellikle hızlı hareketlere neden olur ve gördüğümüz gibi, Bitcoin desteğinden düştü.

Bitcoin, Adem ve Havva adında açıkça kırılmış, iyi tanımlanmış bir tepesi düzenine sahiptir. Böyle bir model için ölçülen hareket hedefi, V şeklindeki “Adam” ın% 100’üdür; 

Buraya geri dönme hareketi,% 61.8 ile% 78.6 geri çekilme arasında da geri dönecektir; bu, geri tepmek isteyen, hareket halindeyken kar elde eden ya da sadece teknik karlarını dökmek isteyen karlar için potansiyel alım ilgisi olan bir alandır. . 

Bitcoin 9.000 $ ‘lık önceki destek seviyesinin üzerinde fiyat hareketini kırabilir ve yeniden kurabilirse bu durum geçersiz sayılır.

BTC 4 saatlik grafik USD. Kaynak: TradingView

BTC 4 saatlik grafik USD. Kaynak: TradingView

Boğa davası

Bitcoin’in yükseliş durumu, çöküşün ardından fiyatların ölmesini durduran boğaların oldukça keskin bir tepki gösterdiği yönünde.

Eğer boğalar burada destek sağlayabilirlerse, aşağı hareketin, yüksek Bitcoin hareketinde kaybolmaktan korkan aşırı hevesli tüccarlar tarafından üstlenilen uzun pozisyonların üstlenilmesi nedeniyle meydana gelen kaçınılmaz bir duruş çalışması olması mümkündür.

BTC USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

BTC USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bu sadece bir durma çalışması olsaydı ve Bitcoin için önemli bir hamle yapmayı deneyen erken bir işaret, boğaların destek olarak 9.000 $ alarak genellikle düşük hacimli hafta sonu avantajlarından faydalanabiliyorsa olacaktır. Bu, 10.000 $ olmasa bile, en az haftalık direnç testinin 9,550 ABD Doları’na yüksek bir olasılık vermesini sağlayacaktır.

Bu, Bitcoin için daha kolay oynaklığa yol açabilecek önemli bir hafta sonu olacak. 9 Bin $ değerindeki aralığın geri kazanılması, haftasonu boğaların açık bir hedefi. Aksi takdirde, daha uzun süreli bir konsolidasyon süresi, 8 bin dolarlarda ileride yatmaktadır.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here