Ekim ayında başlayan eğilime paralel olarak, Bitcoin’in madencilik güçlüğünün, üçüncü ayarlama için art arda düşmesi öngörülüyor. Basın süresi itibariyle, bitcoinwisdom.com tarafından toplanan verilere göre, 2011’den bu yana ilk defa 2.9 gün içinde% -13 oranında bir ayarlama yapılması bekleniyor .

Her iki haftada ortalama olarak ayarlanan Bitcoin’in karma zorluk algoritması , (2016 blok) on dakikalık blok sürelerini korumak için tasarlanmıştır. Düşüşün zorluğu ağ üzerindeki karma gücün bir yansımasıdır.

bitcoinDiffAlltime.png

Bitcoin zorluğunun düşmesi tarihsel olarak çok enderdir, çünkü sürekli bir süre boyunca karmaşanın düşmesi nadirdir, ancak düşen fiyatlar birçok madenciyi çevrimdışı duruma düşürmeye zorlamıştır. Örneğin, geçtiğimiz yıl boyunca zorluk , ayarlama olaylarının sadece yaklaşık% 17’sinde düşerken, genel hashrat Ocak’tan Ekim’e kadar olan dönemde yaklaşık dört kat artmıştır.

bitcoinDiffYear.png

CryptoGlobe geçtiğimiz günlerde bir yandan bitcoin’in fiyatı ile Bitcoin ağının diğeri üzerindeki güçlükleri arasındaki ilişki hakkında rapor verdi. Bazı uzmanlar, altı ila on iki aylık düşüşün ve karmaşadaki düzensiz değişikliklerin ve zorluğun tarihsel olarak negatif fiyat hareketine son verdiklerini gözlemlemişlerdir – bu durumda 2018 ayı piyasasına bir son vermeyi bekleyeceğiz.

Neden Hasat ve Zorluk Düşüyor?
Bu soruya oldukça açık bir cevap şu: Bitcoin’in fiyatı düşüyor. Bitcoin’de düşen bir fiyat, madenler için bir blok kazandıklarında düşen bir ödül anlamına gelir. Madencilik, madenciler için , özellikle de daha az verimli olanlar için kârlı bir hale gelebilir . Bu durumda, firmalar ya yakın gelecekte daha yüksek fiyatlar bekledikleri takdirde ya da yakın bir zamanda CryptoGlobe’nin yakın zamanda rapor ettiği bir kayıpla madencilik yapmaya devam edebilirler .

hashratebtc3m.png

Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda, 6.000 $ ‘lık ana destek seviyesini 3.500 $’ a kadar düşürerek, kriptoasset fiyatlarındaki halihazırda acımasız on aylık bir düşüşün acısını artırırken, özellikle de böyle bir yükseliş trendinin ardından, şebekedeki karmaşayı görmek şaşırtıcı değil. .

Bitcoin Cash
Esrar, zorluk ve bitcoin fiyatı ile ilgili olarak, odaya yeni eklenen fil, Bitcoin Cash forking çatışmasıdır.

Hardfork’un arkasındaki ana karakterlerden biri olan Craig Wright (CryptoGlobe son zamanlarda özel bir röportaj yaptı ), eski ortağı Roger Ver’e bölünmenin egemen tarafı olarak ortaya çıkması için gereken tüm kaynakları harekete geçirme sözü verdi – çatışma şimdi görünse de belirsiz bir fizzle sona erdi .

Her iki taraf da tarihi olarak Bitcoin Cash’in yanı sıra bitcoin çıkarmış ve her iki tarafın da, bir miktar hashtalarını Bitcoin Cash çatalı kenarına yerleştirmeleri muhtemeldir . Buna ek olarak, operasyonlarını finanse etmek için bitcoin satmış olabilirler, zira bu Wright’ın bir tweet içinde yapmakla tehdit ettiği şeydir.

Ne anlama geliyor?
Sebep ne olursa olsun, düşme zorluğu ile ilgili zorluk, bitcoin madencilik ağındaki acının sonuç olarak kaçınılmaz olarak azalmasıdır.

Spekülasyonlar sürekli düşen zorluk durumlarında, basınç sonunda daha verimli madenciler olarak (ya da herhangi bir oranda, zor günler outlast istekli ve muktedir madenciler) “Onların fiat kapsayacak şekilde daha az Bitcoin satmak zorunda kalan, hafifletti olacak satmak olduğunu Bu sayede madenciler tarafından üretilen doğal satış baskısı azalır. Doğal madencilik baskısındaki bu düşüş, fiyatların yükselmesine neden olabilir; bu da madencilerin daha az bitcoin satmasına ihtiyaç duyabilir – bu, erdemli bir döngü yaratır ve yeni bir balonun oluştuğu tohumdur. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here