BTC / USD ikinci hafta da ardı ardına düştü.
Satış baskısı devam ediyor ve sadece kripto para birimlerinin varlığını tehdit ediyor.
Bitcoin, aşırı satım bölgesini derinden etkilemektedir, ancak 5000$ üzerine bir sıçrama bu düşüşü bitirebilir.

Kara Çarşamba günü, Black Monday’in BTC / USD’nin 5.000 $ ‘ın altına düşmesiyle geldi. Dijital paraların büyükbabasının fiyatı 5.000 $ ‘ın altına düştü ve neredeyse 4,000 $’ ın altına düştü. Bitcoin, 14 Kasım çöküşünden önce yaklaşık 6,300 $ ‘lık dar bir aralıkta işlem gördü.

Değerin üçte birinden fazlasının kaybını açıklamaya yönelik birçok girişimde bulunulmuştur. En önemli nedenlerden biri, en büyük dördüncü büyük kripto para birimi için daha derin bir dalışla sonuçlanan ve neredeyse beşinci yere gönderilen bir düşüş olan Bitcoin Cash’teki sert çatal oldu. Ancak, bu tek sebep değil. Bazı uzun zamandır bekçileri ve HODLERS havluyu attı. Satış-off da birkaç kripto madenciliği operasyonlarını etkiler. Mevcut fiyatlarla bilgisayarları çalıştırarak para kaybediyorlar. Nvidia’nın hisseleri, çoğunlukla grafik kartlarının düşmesi sonucu düşme sonucu düştü.

ABD Adalet Bakanlığı’nın, Bitcoin’in fiyat manipülasyonunu araştırdığı, Craig Wright’ın orijinal Bitcoin’un düşürülmesini tehdit ettiği ve kurumsal kripto projesi olan Bakkt’in lansman gecikmesini araştırdığı raporları var. Bütün bunlar ek açıklamalar.

Bir başka sebep ise ABD’de bir ETF Onayının olmamasıdır. İsviçre makamları bir kripto para birimi fonuna izin verse de, bu şuan da pek de etkili olmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here