Bitcoin fiyat Pazar günü ABD doları karşısında yüzde 7,7 gibi yüksekliğeulaştı.

Bitcoin-dolar oranı, gün içi zirvesini 4.085 $ ‘da belirledi, ancak baskı zamanında 4.051 $’ da işlem yapmak için küçük bir düzeltme işlemi uygulandı. Parite 28 Aralık’tan bu yana 4.000 $ ‘ı kırmaya çalışıyordu, ancak bölgeye yakın daha güçlü bir satış hissi dört kez üstesinden gelmeyi reddetti. Bugün, ilk kez bitcoin 4 haftanın en yüksek seviyesi olan 4,244 seviyesinden iki haftanın en yüksek seviyesini test etmeye yaklaşmıştı.

Florida merkezli bir finansal derecelendirme kuruluşu olan Weiss Ratings, daha fazla insanın 2019’da bitcoin’i bir değer deposu olarak görmeye başlayacağını söyledi . Ajans, bitcoin depolamanın altının aksine – hiçbir maliyeti olmadığını ve kolayca aktarılabilir, doğrulanabilir olduğunu açıkladı. herhangi bir hükümet tarafından güvenli ve kullanılamaz.

Weiss, “Başka hiçbir varlık bu mülklerin kombinasyonunu sağlamıyor” dedi. “Sonuç olarak, başka hiçbir varlık şu anda bir değer deposu olarak bitcoin ile rekabet edemiyor. Sonuç: bitcoin gerçek bir dijital altın olma yolunda ilerliyor. ”

Bitcoin Fiyat Teknik Göstergeleri

Geçici temeller, bitcoin pazarındaki teknik kalıpları geliştirdi. Bitcoin-to-dolar çifti bizim de ele aldıklarını açıkça, ters baş ve omuz paterni boyun çizgisi üzerinde geçici koparma eylemi girişiminde önceki analizin. Ayrıca, 50 dönemlik hareketli ortalamasını da (günlük grafikteki mavi eğriyle gösterilen) güçlü bir yakın vadeli destek olarak teyit etti. Günlük yatırımcılar, aşağı yönlü geri çekilişin ilk işaretinde olası kısa pozisyon seviyesini izleyebilir.

Göreceli Gücü Endeksi momentum göstergesi, 50-60 alanın içinde kaldıktan sonra tarafsız bir önyargı olduğunu doğrulamaktadır. RSI 60’ın üzerine atlarsa, Bitcoin 4.500 $ ‘a yükselebilir. Ancak Temmuz 2018’den bu yana gösterge güçlü alım hissine girmedi. Bu tarihsel davranış nihayetinde ayıları etkilerini mevcut direnç seviyelerine doğru düzenlemelerini etkileyebilir.

Bitcoin Gün İçi Hedefleri

Son işlem, uzun hedeflerimizden kârlı bir notta çıkmamızı sağladı. Ayrıca bitcoin’i yeni bir fiyat aralığınagetirdi , bu da her iki tarafa da yeni ara parametreler koymamızı sağlıyor. Şu an itibariyle, geri çekilme girişimlerini geçici destek olarak tutmak için şimdi 4.000 dolar arıyoruz. Yukarıya doğru, yükseliş denemelerini geçici direnç olarak sınırlandırmak için 4,244 $ umut ediyoruz.

İlk pozisyonumuz 4,244 dolarlık uzun bir siparişle başlıyor, stop loss hedefimiz 3,900 dolar civarında. Ayrıca, bitcoin’in ilk önce 4000 doların altına düşmesini beklememizi sağlayacak olası bir aşağı yönlü düzeltmeyi de arıyoruz. Bu durumda, stop loss kaybımızı giriş pozisyonunun 1 pip üstüne çıkarırken 200 dönemlik hareketli ortalamaya (kırmızı eğri ile gösterilen) doğru kısa bir emir açacağız.

4,244 $ ‘lık bir koparma girişimi, 4,420 $’ a, üst hedefimiz ve 29 Kasım’daki fiyat hareketine karşı direnç seviyesine doğru uzun bir pozisyona girmemizi sağlayacaktır. Giriş pozisyonunun sadece 1 pip altında bir stop loss, geri çekme işlemi gerçekleşirse kayıplarımızı minimize eder.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here