Bir Bitcoin ETF’nin onayı, geleneksel ve kurumsal yatırımcılardan gelen taze para girişini görecektir.
Bitcoin kısa süre önce uzun vadeli bir azalan kanaldan çıktı.
Sadece sonuçlanan kripto para birimi piyasasında düzeltme yılı olarak anılır. Bitcoin liderliğindeki dijital varlıklar , 2017 yılının sonuna ve 2018’in başına tahakkuk eden kazançların çoğunu azalttı. Ayrıca, piyasa değeri, mevcut 129 milyar dolara 700 milyar dolardan fazla düştü. Buna ek olarak, Bitcoin ana destek alanlarının altına sırasıyla 6.000 ve 5.000 $ kırıldıktan sonra yeni 2018 düşük kurdu.

Yeni yıla girdiğimizde paraları ve altcoinleri ters yönde düzeltmelerini bekliyoruz. Yaklaşan yükselişin tersine dönmesinin ana itici güçleri olduğuna inanılan çeşitli faktörler var. Örneğin, bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması, geleneksel ve kurumsal yatırımcılardan taze para girişini görecektir. Düzenleme ortamının iyileştirilmesi de pazardaki güveni artıracaktır. Bir diğer faktör kitle kabulüdür; Bu, doğrudan gerçek dünyadaki kullanım durumlarını elde eden Bitcoin ile bağlantılıdır.

Bu arada, Bitcoin, yeni yılın kısa sürede toparlanması sırasında 3.800 $ ‘da reddedildikten sonra 3.789 $’ dan işlem görüyor. Varlık kırmızı renkte hafifçe azaldı ve Çarşamba günü% 0,87 daha düşük bir değere düştü. Bitcoin, kırmızı renkteki tek varlık değil, örneğin 3’lük kazançlarla hafifçe işlem gören Ethereum (ETH) ve IOTA (MIOTA) dışında sırasıyla% ve% 0.17’dir.

Bitcoin kısa süre önce uzun vadeli bir azalan kanaldan çıktı. Bu hareket, bir süredir piyasaya hakim olan ayı eğilimini tersine çevirdi. Geri çekilme 4.000 $ ‘ın üzerine çıkarken, alıcılar, fiyatı bu seviyenin üzerinde tutabilecek güçten yoksun kaldı. Son zamanlarda 3.650 $’ ı test eden ayı düzeltmelerinin önünü açtı.

Oynanan hareketli ortalamalar (50 SMA ve 100 SMA), zayıf bir yükseliş hareketi yapan fiyatı görüyor. FXStreet tarafından sağlanan birleşme dedektörü, mevcut değerin bir miktar üzerinde ilk engelin $ 3,837,73 olduğunu gösteriyor. Eğer fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, BTC / USD bir başka zayıf satıcı yoğunluğuyla birlikte 3.916.33 $ seviyesinde olacaktır. Alıcılar fiyatı 3,800 doların üzerinde tutabildiği sürece 4.000 doların üzerinde bir kırılma mümkündür. Ancak, Bitcoin 4,270.02’de duvara çarpacak ve aynı zamanda 4,500 dolara ve sonunda da 5.000 dolara ulaşacak bir bölge olacak.

Öte yandan, bir destek 3.719.83 $, ikinci bir destek alanı 3.562.63 $ seviyesinde bulunuyor. Bu bölgenin altına düşmesi durumunda, Bitcoin 3.000 $ ‘a düştü ancak bundan önce 3.405.44 $’ da bir destek olacak.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here