• Bitcoin, güçlü bir kırılmadan sonra şu anda 10.693 $ ‘dan işlem görüyor.
  • 9,600 $ ‘lık CME Vadeli İşlem açığı henüz doldurulmadı.

Bitcoin, son 10 gündür yatay işlem görüyor ve 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgen oluşturdu. İlk sahte çıkıştan sonra, Bitcoin boğaları sonunda üst trend çizgisini kırmayı ve gerçek bir kırılma görmeyi başardı.

BTC / USD günlük grafik

Bitcoin fiyatı

Bitcoin’in momentumu açıkça boğalar lehine değişti, ancak 9.600 $ ‘lık CME vadeli işlemler açığı gerçekten doldurulmadı. 10.000 $ civarında güçlü bir destek alanı olduğunu ve 100-SMA’nın da bir destek seviyesi olarak hareket ettiğini biliyoruz. Sıçrama oldukça sağlıklı görünüyor ve Bitcoin’in fiyatı, son çarpışma neredeyse hiç direnç seviyesi bırakmadığı için yukarı yönde çok az dirençle karşı karşıya. 

Bitcoin önümüzdeki birkaç saat içinde güçlü bir şekilde kapanırsa, geçilmesi gereken bir sonraki seviye, 0.382 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 10.831 dolar olacaktır. 12.000 $ ‘dan önce, 11.460 $’ da başka bir geri çekilme seviyesi daha var. 

btc fiyatı

Bu, bir sonraki önemli engelin 12.000 $ seviyesinde olduğunu gösteren IOMAP grafiği ile örtüşüyor gibi görünüyor. Bitcoin Stock-to-Flow Modeli de Bitcoin’in yükselişinden yana görünüyor. Modelin yaratıcısı PlanB şunları söyledi:

Eylül kapanış noktası Ağustos kapanış noktasından daha düşük olursa şaşırırdım. 16 gün kaldı.

BTC / USD 4 saatlik grafik

btc fiyatı

4 saatlik grafik, net bir yüksek düşük ve iki yüksek tepe oluşturabilen Bitcoin boğaları lehine döndü. Bitcoin fiyatı şu anda 100-SMA’da 10.724 $ ‘da bir direnç seviyesi olarak hareket ediyor gibi görünüyor. Yükseliş ticaret hacmindeki artış, simetrik üçgenden kopmanın gerçek olduğunu da gösteriyor. 

Ünlü bir yatırımcı olan Peter Brandt, 8 Eylül’de amiral gemisi para biriminde herkes o kadar güçlü değil, Bitcoin’in bir ayı bayrağı oluşturduğunu belirtti. En aşağı yönlü senaryo, CME’nin vadeli işlemler açığını doldurmak için Bitcoin’i en azından 9.600 dolara düşürür. 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here