• BTC / USD piyasa kararsızlığı içinde dar bir aralıkta kilitlendi.
  • İyileşmenin çekiş gücü kazanması için 6.300 doların üzerinde güçlü bir hamleye ihtiyaç vardır.

Bitcoin (BTC) son 24 saati sıkı bir aralıkta salınarak geçirdi. Yazım sırasında, BTC / USD 6.220 $ ‘dan el değiştiriyor, bu da hem günlük bazda hem de Pazar gününün başından beri değişmedi. Kısa vadeli eğilim, düşük oynaklık nedeniyle yükselişini sürdürmektedir .

BTC / USD: Teknik resim

BTC / USD Cumartesi sabahı satıştan bu yana sıkı bir aralıkta kilitlendi. İlk dijital madeni para, son zamanlarda en düşük seviyedeki 6.000 $ seviyesine geriledi, ancak yukarı yönlü momentum çekişme sağlayamadı. Uzun vadeli tablo hala yükselirken, Bitcoin’in sürdürülebilir bir iyileşme geliştirmesini engelleyen birkaç faktör var.

İlk olarak, kuzeye giden yol 6.300 dolarlık güçlü bir dirençle engelleniyor. Bu alan, çöküşün ardından toparlanmayı Mart ortasında 3.386 $ ‘a düşürdü ve Cumartesi günü boğaları durdurdu. Özellikle, Intotheblock tarafından sağlanan verilere göre, bölgede kırılma noktaları 6,170 $ ila 6,350 $ arasında olan 700.000’den fazla Bitcoin adresi var. Bu faktör bu dirence güç katar .

İkincisi, gün içi RSI aşağıya doğru işaret eder, bu da düşüş eğiliminin kısa vadede hala baskın olduğu anlamına gelir.

Son olarak, düzleştirilmiş bir oynaklık piyasayı yavaşlatır ve yatırımcıların bir sonraki hamleye karar vermek için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu gösterir. Hafta sonu boyunca sıkı bir konsolidasyon, Pazartesi sabahı, Asya’daki geleneksel pazarların açılması konusunda keskin hareketlere şahit olabileceğimiz anlamına da gelebilir.

BTC / USD 30 dakikalık grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here