Bitcoin fiyatı (BTC) baskı, son 7 gün içinde vahşi bir yolculuk vardı yeni bir YBB-yüksek sadece çok miktarda, ertesi gün ağır bir flaş kazasında yaşandığı, $ 8388 de geri kurtarmak için tekrar 8000 $ üzerine gitmeli.

Bu çalkantılı varlığın nereye gideceğini görmek için bitcoin fiyat analizine bir göz atalım.

BITCOIN FIYAT ANALIZI: 30 DAKiKA GRAFiĞi

30 dakikalık BTC / USD grafikte, gün içi fiyat hareketinin yükseliş eğilimi gösteren bir üçgen paterninde, iki düşüş eğilimi seviyesi (beyaz çizgiler) arasında konsolide olmaya devam ettiğini görüyoruz. Bugüne kadar başarıyla BTC Fiyatı engelledi Güçlü destek bölgesi (yeşil gölgeli alan), $ 7850,47-0,33% defalarca psikolojik 7800 $ seviyesinin altına düşmesini, bir ters toparlanma başlatmak için güvenli bir dayanak ile boğa tüccarlar sağlamalıdır. Bu durum ortaya çıkarsa, 8,100 dolar üzerindeki ana direnç, 8,000 dolarlık psikolojik desteği tekrar kurmak isteyen BTC alıcıları için muhtemel bir dağılma hedefi gibi görünüyor.

Momentum göstergelerine baktığımızda, umut verici sinyallerin bu dağılma fikrini desteklediğini görüyoruz ;

  • Artan iki düşük düşük fiyat hareketine rağmen, RSI eğilimi platoda yükseldi. Bu, mevcut düşüş eğiliminin zayıfladığını gösteriyor.
  • MACD göstergesindeki satış hacmi, yükseliş yapan tüccarların aradaki değerin ardında toplanmaya başlamasıyla 9 saat boyunca sürekli olarak azaldı.

Ancak, güçlü destek bölgesinin altındaki mumlar yaklaşık 7,840 dolar civarında kapanmaya başlarsa, kırılmanın başarısız olduğunu varsaymalıyız.

BTC / USD 4 SAATLIK GRAFIK

Bitcoin fiyat analizi

4 saatlik BTC / USD grafikte gerçekleşmeye başlayan farklı bir konsolidasyon türü görüyoruz. Bu sefer flama bir kalıbın içinde.

Fiyat eyleminin alttan girdiği bu özel flama türü türü, genel olarak yükseliş devam eden flama olarak kabul edilir. Tipik olarak fiyat hareketinin maksimum konsolidasyona ulaşana ve yükselişe varana kadar iki seviye arasında sıkışmaya devam edeceğini umarız.

Bununla birlikte, bazen, bu modeller maksimum konsolidasyon noktasındaki piyasa duyarlılığına bağlı olarak düşebilir.

4 saatlik grafik göstergelere bakıldığında, alım momentumunun varlığın ardında büyümeye devam ettiğini gösteren güçlü yükseliş sinyalleri görüyoruz;

  • Birikim / Dağıtım çizgisi son 10 gün boyunca istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve bu da alım baskısının hala artmakta olduğuna işaret ediyor.
  • RSI gösterge çizgisi aşağı yönlü eğiliminden koptu ve şimdi yukarıdaki aşırı alım bölgesine doğru yöneliyor.
  • MACD göstergesindeki 12-MA 26-MA’dan daha uzakta çatallaşmaya devam ediyor.

Bu, piyasa hissinin pozitif kalması koşuluyla, varlığın bu paternden kırılma eğiliminde olduğunu göstermektedir.

BTC modelin içinde konsolide olurken yakın gözlemlerin alt destek üzerinde tutulması gerekecektir. Eğer herhangi bir noktada mumlar bu desteğin altında kapanmaya başlarsa, o zaman düşüş işlemcilerinin modeli reddettiği ve fiyat eğilimini tersine çevirmeye çalıştığının erken bir işareti olabilir.

BTC / USD TEMMUZ – AĞUSTOS 2018

Geçen yılın temmuz ve ağustos ayları arasında çekilen anlık görüntüye baktığımızda, geçmiş ve cari fiyat eğilimleri arasında güçlü bir benzerlik olduğunu görebiliriz. 9- Temmuz 18 Temmuz 2018’den itibaren Bitcoin’in fiyat hareketi Kasım 2018 – Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında BTC çizelgesinde görülen oranların hemen hemen aynısı olan derinlemesine bir parabol oluşturdu . Temmuz 2018’deki parabolin ardından aşağı yönlü direnç ve yukarı yönlü destek seviyesi (beyaz çizgi) arasında konsolidasyona devam etmeden önce 2 ayın en yüksek seviyesine ulaşmaya devam etti. Maksimum konsolidasyona ulaştıktan sonra, bitcoin fiyatı aniden düştü ve bir önceki ayın tüm Bitcoin kazanımlarını hızla sildi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here