• Bitcoin, 8.900 dolarlık kritik bir dirençten geri döndü.
  • İlk dijital para, derin altcoin düzeltmesi ile pazar payını yeniden kazandı.

Bitcoin boğaları 8.900 dolara yaklaşırken bir tuğla duvara çarptı. İlk dijital madeni para, bu önemli engeli aşmak için yapılan başarısız girişimlerden sonra 8.660 dolara geriledi. Yazım sırasında, BTC / USD günün başından bu yana% 2 düştü ve çoğunlukla günlük bazda değişmedi. İnzivaya rağmen, 8.500 dolar sağlam kaldığı sürece yükseliş trendi içinde hareket ediyor.

Özellikle, Bitcoin’in pazar hakimiyeti, bazı büyük altcoinler önceki günlerde yükselen yükseliş hareketlerinden sonra keskin bir şekilde tersine döndüğü için Çarşamba gününün düşük seviyesi olan% 65.8’den% 66.7’ye geriledi. Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Bitcoin Gold ve Bitcoin Diamond da dahil olmak üzere Bitcoin çatalları, Bitcoin SV’nin Çarşamba gününden bu yana% 17’nin üzerinde düşmesiyle kırmızı bölgede.

BTC / USD: teknik resim

Beklediğimiz gibi , Bitcoin düzeltici bir aşamaya girdi ve ardından kritik bir 9.000 $ ‘lık başka bir girişim izlenebilir. Uzun vadeli perspektiften bakıldığında, yukarı doğru çekiş elde etmek için bu alanın üstünde sürdürülebilir bir hareket görmemiz gerekecek. Bizi psikolojik olarak 10,000 $ ‘dan ayıran Bitcoin boğalarını kırmak için başka bir sert somun.

Aşağı yönde, önemli destek 8.500 dolar ile yaratılıyor. % 50 Fibo retraksiyonu ile güçlendirilen bu bariyer , bir önceki hafta direnç göstermiştir . Şimdi sağlıklı bir düzeltmeyi 8.150 dolara kadar daha derin bir gerilemeden ayırıyor. Bu destek alanı kırılmış kamanın üst sınırı tarafından oluşturulur ve ardından 7.950 $ (günlük SMA100) gelir. 

Günlük grafik RSI aşırı alım bölgesinden taşındı, ancak yine de olumsuz tarafı işaret ediyor, bu da daha fazla düzeltmenin mümkün olduğu anlamına geliyor.

BTC / USD günlük grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here