• Bitcoin’in iyileşmesi, CME’deki opsiyon sözleşmelerinin başlatılmasıyla arttı.
  • 8.500 doların üzerinde bir hareket devam ederse BTC / USD toparlanmaya devam edebilir.

BTC / USD, günlük bazda% 4.5’in üzerinde ve Salı gününün başından bu yana% 5’in üzerinde kazanç elde ederek 8.500 $ ‘dan el değiştiriyor. İlk dijital para, CME’de başlatılan Bitcoin seçeneklerine olan güçlü talebin yanı sıra Asya’nın erken saatlerinde güçlü bir yükseliş trendi içinde hareket ediyor .

CME’de başlatılan Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin seçenekler

CME Group, vadeli işlem sözleşmeleri üzerinde çok beklenen Bitcoin seçeneklerini başlattı ve ilk ticaret oturumu sırasında 54 sözleşme işlem yaptı. Sektör, yatırımcıların risk yönetimi açısından seçeneklerini genişlettiği için yeni araç konusunda hevesli. CME’nin açıklamasına göre, Bitcoin opsiyon sözleşmelerini başlatma kararı artan yatırımcı talebine dayanıyordu. 

Özellikle, CME seçenekleri, 9 Aralık’ta Bakkt olarak bilinen bir rakip borsada başlatılan benzer sözleşmelerden daha iyi talep gördü.

“Vadeli işlemlerde listelenen seçeneklerin lansmanı, Bitcoin’e daha fazla maruz kalma yönünde önemli bir adımdır. Seçenekler sadece altta yatan bir sıvı üzerinde başlatılıp satılabilir ve CME’deki BTC vadeli işlemlerindeki eğilim, hacmi ve açık ilgiyi artırıyor ”dedi. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone.

Ancak uzman, ilk haftaların ve ayların sonuçlarının bir eğilimi tanımlamak için daha alakalı olabileceğini de kaydetti.

BTC / USD: teknik resim

Teknik açıdan, BTC / USD azalan kamanın üst sınırını kırdı ve Aralık 2018’den Temmuz 2019’a kadar olan yükseliş hareketi için% 50 Fibo geri çekilmesine yaklaştı. Bu bariyer sürdürülebilir bir şekilde kırıldığında, yukarı yönlü momentum, bir sonraki günlük SMA200 tarafından güçlendirilen 9.000 dolarlık psikolojik odaklanma ile çekiş kazanacaktır. 

Aşağı yönde, 8.500 doların üzerinde bir hareket sürdürülemezse, bozuk para bir düzeltme başlatabilir ve 8.000 dolarlık tutamağa geri dönebilir. Bu bariyer etrafında kümelenmiş güçlü teknik seviyelerin bir kombinasyonu göz önüne alındığında (günlük SMA100 dahil), aşağı yönlü momentumun burada yavaşlaması muhtemeldir. Eğer kırılırsa, satış 7,400 $ ‘a kadar düşebilir (günlük SMA50).

BTC / USD günlük grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here