• Bitcoin fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamada (SMA) dalgalanıyor.
  • Ethereum fiyatı 6 Haftalık Değişim Oranı (ROC) göstergesi, genişletilmiş koşullar konusunda uyarıda bulunuyor.
  • Ripple fiyatı, çift haneli ters çevirme ile ters baş ve omuz alt çıkışını düşürüyor.

Bitcoin fiyat ivmesi, ilk anlamlı direnç testinde etkilemekte başarısız oldu. Ethereum fiyatı , sarsılmaz bir spekülatör bağlılığı ve duygusu sergiliyor . 7 Nisan’dan bu yana en kötü günlük düşüş için XRP fiyatı.

Kripto para biriminin benimsenme dalgası yeni pazarlara yayılıyor

Fiziksel sanat pazarı için bir ilk olarak, Sotheby’s bugün, Banksy’nin ikonik sanat eseri “Love is the Air” için ödeme olarak BTC ve ETH’yi kabul edeceğini, bu da kripto para birimlerinin genel kabul görmesi için yeni bir zirveye ve cezbedecek bir girişimin işaretine işaret ettiğini söyledi. yeni koleksiyonerler. Çalışmanın 3 milyon ila 5 milyon dolar arasında getireceği tahmin ediliyor.

Dijital sanatın ve NFT’lerin giderek daha fazla benimsenmesiyle birlikte dijital inovasyona daha fazla odaklanmamızla birlikte, koleksiyoncular arasında Sotheby’s ile iş yaparken daha sorunsuz ödeme seçenekleri için artan bir iştah gördük.

Kripto para birimi ödemelerine genişlemeyi kolaylaştırmak için müzayede evi, satış için kripto para borsası Coinbase Global Inc. ile işbirliği yapıyor. Yeni ödeme çözümünün, Sotheby’s müzayedelerinde kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesi için bir katalizör olması bekleniyor. Sotheby’s Baş Teknoloji Sorumlusu Stefan Pepe, ortaklığı “doğal bir ilerleme” olarak nitelendirdi.

Kripto para birimi kıyaslamaları için gelişmiş yatırımcı talebi artıyor

Önde gelen endeks sağlayıcısı S&P Dow Jones Endeksleri (S&P DJI), yeni dijital varlık karşılaştırmaları olan S&P Dijital Pazar Endekslerini resmen başlattı. Yeni endeksler, tanınan kripto para birimi borsalarında listelenen dijital varlıkların performansını ölçmek için oluşturulmuştur. 

Endeks serisi, Bitcoin ve Ethereum dijital varlıklarının performansını ölçen S&P Bitcoin Endeksi, S&P Ethereum Endeksi ve S&P Cryptocurrency MegaCap Index’i içerir.

Yeni seri, yatırımcıların kripto para piyasasına erişmesini ve değerlendirmesini kolaylaştıracak ve oldukça spekülatif varlıklardaki doğal dalgalanmayı azaltmak için bir araç sağlayacak . 

Dijital Pazar Endeksleri, yatırımcıların bu gelişmekte olan teknolojiye dayalı varlık sınıfına erişmesini ve değerlendirmesini kolaylaştırırken, bu geleneksel olarak spekülatif pazarla ilişkili bazı ortak riskleri potansiyel olarak azaltacaktır.

Rockefeller Capital Management’tan Greg Fleming bugün, kaliteli fiyatlandırma verileriyle desteklenen güvenilir ve şeffaf kıyaslamalara olan ihtiyacı vurguladı çünkü kripto para birimleri “muhtemelen doğası gereği daha seküler bir şey – dijital para birimleri geleceğin bir parçası olacak.”

S&P Dow Jones Endeksleri, bu yılın ilerleyen günlerinde ilave madeni paralar ve büyük hacimli ve geniş piyasa karşılaştırmaları gibi daha geniş tabanlı endeksleri içerecek olan Dijital Pazar Endeks serisine eklenecek.

Bitcoin fiyat toparlaması yeni bir inanan dalgasını çekmiyor

30 Nisan’da Bitcoin fiyatı, ters baş-omuz modelinin boyun çizgisini kırdı ve 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) temizledi. O zamandan beri, BTC hareketli ortalamaya dayandı ve daha fazla fiyat çekişi elde edemedi. Sonuç olarak, bellwether kripto para birimi hareketli ortalamanın ve boyun çizgisinin altına düştü.

Sağ omuzun altındaki 52.369 $ ‘lık bir ticaret, BTC’nin kırılmasını geçersiz kılacak ve 100 günlük SMA’yı 51.663 $’ da ve Nisan’ın düşüğü 47.044 $ ‘da test etme olasılığını artıracak.

BTC / USD günlük grafik

BTC / USD günlük grafik

Spekülatörlerin, Bitcoin fiyatının sağ omzunu hafifçe kırdığı ve güçlü bir şekilde toparlandığı bir ayı tuzağına karşı uyanık olmaları gerekir . Nisan ayının en düşük seviyesinden yeniden rallinin yeniden başlaması , 2017-2018 ayı piyasasının% 361,8 Fibonacci uzatmasının, 64.800 $ ‘lık düşük trend çizgisi ile 63.777 $’ dan kesiştiği noktada zorlu bir direnç bulacaktır.

Ethereum fiyat coşkusu, kripto para birimi kompleksinde eşsizdir

6 haftalık ETH değişim oranı (ROC)% 96 olup, bu hafta kısa vadeli bir en yüksek basma sinyalini veriyor. % 96’lık kazanç nadirdir, yalnızca 2021’de başlayan ralli ve 2017’de ve 2018’in başında mitingler tarafından aşılır. 

Bu haftanın en yüksek olasılığına ek olarak, Ethereum fiyatı 2018 ayı piyasasının% 261,8 Fibonacci uzantısını bu sabah 3.587 dolara yaklaştırdı.

ETH / USD haftalık grafik

ETH / USD haftalık grafik

Ethereum fiyat artışı için bir duraklama, 21 günlük SMA’da 2.581 $ ‘dan ağır destek bulacaktır.

XRP fiyatı satış baskısından kurtulamaz

Nisan ayında% 180, hafta için% 50 ve bir gün% 13 yükseldikten sonra , spekülatörlerin bu hafta para kazanması tesadüf değil, ancak uzun vadeli yükseliş görünümü aktif olmaya devam ediyor.

Direncin, Nisan düşüşünün% 78.6 Fibonacci geri çekilmesinde 1.73 $ ile mevcut fiyatın yaklaşık% 10 üzerinde ortaya çıkması bekleniyor. Ripple meraklıları, psikolojik olarak önemli 2.00 $ ‘a ve 2018-2020 ayı piyasasının 2.08 $’ dan% 61.8 geri çekilmesine sabitlendi. Nisan ayı başlarında 1.00 $ civarında XRP fiyat dalgalanmaları, 2.00 $ ‘ın etkileyici olabileceğini öne sürüyor.

Ters baş-omuz modelinin ölçülen hareket hedefi 2,47 $, 29 Nisan’daki boyun çizgisi pozisyonundan% 70 ve mevcut XRP fiyatından yaklaşık% 60 kazanç. Agresif spekülatörler, nihai direnç olarak 2018-2020 ayı piyasasının 1,62 $ ‘dan% 78,6 düzelmesine bakmalıdır.

XRP / USD 12 saatlik grafik

XRP / USD 12 saatlik grafik

Sağ omuzun altındaki 1,28 $ ‘lık bir düşüş, ters baş-omuz altını geçersiz kılar ve XRP fiyatının 1,16 $’ a ve potansiyel olarak 1,00 $ ‘a düşmesine neden olur.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here