Kripto ile ilgili haberlerin çoğunluğu kamusal tüketim için şekillendirilirken, kamu blokajlarının sağladığı saydamlığa yan yana, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yeni çıkarılan belgeler, son zamanlarda gerçekleşen son derece kapalı bir kapı toplantısının gerçekleştiğine işaret ediyor.

VanEck: Bitcoin ETF Sorunlarımız Çözüldü

İki hafta önce, kripto halkının meraklı gözlerinden uzak olan SEC, SEC ve CBOE Global Markets, VanEck ve SolidX’ten bir dizi temsilci, Bitcoin borsada işlem gören fonları (ETF’ler) çevreleyen konuşmayı ilerletmek için toplandı. Bu toplantı uzun bir süre açıklanmadığı halde, Salı günü tam olarak bu kader olaydan 14 gün sonra, mali düzenleyici VanEck’in slayt destesini , olayın muhtırasıyla bir araya getirerek kamuoyunu bu kapalı kapıya bir bakış açısı kazandırdı. toplantı.

Mutabakat, 9 Ekim’de gerçekleşen toplantının, bir kısmı, dört hukuk müşaviri ve söz konusu üç finans odaklı firmanın beş temsilcisi tarafından “kripto” olarak sınıflandırılan Komiser Roisman’ın da katıldığı ortaya çıktı.

2017’den bu yana SolidX Partners ile bir Bitcoin ETF üzerinde çalışan New York merkezli VanEck, 11 parçalı kayar platformda, kendisi ile SolidX arasındaki işbirliği çabasının tarihini ve durumunu açıkladı. Kripto destekli bir ETF’yi getirtmek için teklif vermeye uygun olduğunu belirten VanEck, bunun 46 milyar dolarlık varlıkları yöneten tanınmış bir fon ihraççısı olduğunu belirtti.

Bu yılın başlarında, dünyanın çeşitli yerlerinde şifreli yatırımcılar SEC’in VanEck destekli bir Bitcoin ETF önerisini birkaç ay boyunca ertelediğinde hayal kırıklığına uğradılar. Düzenleyici kurum tarafından yayınlanan çeşitli belgelere bağlı olarak, yatırımcı koruması, piyasa gözetimi altyapısı ve likidite eksikliğinin bedeni konuyla ilgili bir kararı derhal serbest bırakmayacağına inanılmaktadır.

Şimdi, SEC’in teklif üzerine karar verme sürecinin önemli bir aşamasının ortasında, VanEck, daha önce onaylanmayan emirlerde ana hatlarıyla belirtilen “evetilci” sorunların “çözüldüğünü” iddia etti.

İlk olarak, slayt destesi önerilen ETF’nin hisse fiyatı 25 Bitcoin’de bir parça ya da yazı yazıldığı sırada yaklaşık 170.000 $ olarak belirlendi. Bu yüksek giriş engeli, SEC’in perakende kripto-para birimi alt sektörünün sermayeyi bir ETF’ye doğru bir şekilde tahsis etmeye hazır olmadığı yönündeki endişelerini sakin bir şekilde sakinleştirecek şekilde ayarlandı.

Ardından, SEC’in en önemli endişelerini “VanEck SolidX Bitcoin Trust Onaylanmalı” başlıklı bir slaytta, bir düşme kaymasıyla karşılaştırarak firmaların temsilcileri, düzenleyici niteliklerin çözümüne yönelik anıtsal ilerlemenin yapıldığını kaydetti. En önemlisi, VanEck, “Bitcoin için önemli bir düzenlenmiş türev piyasası var” olduğunu iddia etti. Bu, CBOE kurallarının piyasa gözetiminin önerilen fonda bir öncelik olacağını belirtti.

SEC’ten hiçbir yorum VanEck’in slayt destelerinde yayınlanmadı, ancak pek çok yatırımcı forumun katılımcılarının sunulanlardan memnun olduğunu umarlar.

Ama yine de, bu buluşma neredeyse her SEC ajanının radarı altında uçuyormuş gibi, katılımda bulunmayan Komiser Stein, geçtiğimiz günlerde ETF’lerin umutsuzluğunun muhtemelen yokuş yukarı bir savaşla mücadele edeceğini ifade etmek için Bloomberg’e gitti. NewsBTC tarafından daha önce bildirildiği üzere, SEC’de görev süresi Aralık ayında sona erecek olan Stein, medya kuruluşuna şunları söyledi:

“Günün sonunda, bizim için bir konsept sunan fon ne olursa olsun, doğru değerlemelerin nasıl yapılabileceğini, fiziksel gözetimin nasıl yapıldığını ve yeterli likiditenin, özellikle de Yatırımcıların paraya ihtiyaç duyduklarında parayı alabilecekleri 40 adet fon fonu. ”

Ne olursa olsun Stein, popüler inancın aksine, toplanmayı kabul etmemiş olsa da, durgunluk piyasası trader’ları farklı bir hikayeyi döndürmek için katalize etmiş olsa bile, kripto para birimi endüstrisi son haftalardaki gelişmelerin adil payını gördü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here