Kripto para piyasası son zamanlarda sorunsuz geçti. CoinMarketCap’in verilerine dayanarak , toplam piyasa değeri nispeten istikrarlı ve 21 Eylül 2018’den bu yana 200 ila 220 milyar $ aralığında değişti.

Ancak, her kripto yatırımcısı bu nispi piyasa istikrarından memnun değildir. Ocak ayı çöküşünden önce dijital para birimlerine yatırım yapmış olanlar, yatırımlarını telafi etmenin tek yolu olduğu ve belki de dijital varlıklarından bir miktar kazanç sağlayabildikleri için çok beklenen bir ralli bekliyorlar. Şu anda piyasanın ihtiyacı olan şey, bilye toplamaya başlamak için bir katalizör ve bir blockchain yatırımcıya göre, top şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu mahkemesinde olabilir.

SEC’in BTC ETF Onayı

Kripto uzmanları, bir kripto piyasasının ralli sürecinin kaçınılmaz olduğunu tahmin ediyorlar. Ancak, bu tahminlerin çoğu, mitingin bu kadar yakında gerçekleşmeyebileceğini ve önümüzdeki sene ya da birkaç sene sonra gerçekleşebileceğini söylüyor. Ancak, blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs , Forbes’a göre , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir Bitcoin borsa ticareti fonunu (ETF) onaylaması koşuluyla mitingin daha erken gerçekleşebileceğini söyledi .

Isaacs, Bitcoin ETF’nin onayının piyasanın aradığı en büyük katalizör olabileceğine inanıyor:

“Bir Bitcoin ETF’nin onaylanması, yeni yatırımcılar için milyarlarca doların kripto paraya dökülmesini sağlayacak taşkınları, hisse senetlerine ve diğer tüm ana akım varlık sınıflarına yatırım yapma kolaylığıyla açacak.”

Bitcoin 22.500 $ ‘a Tırmanabilir
SEC bir Bitcoin ETF’yi onaylarsa, aynı zamanda piyasa kapağına göre en yüksek kripto para birimini yeni zirvelere de başlatabilir. Isaacs, durumun şu anda 2003’te altının başına gelene benzer olduğunu söyledi.

Isaacs dedi ki:

“Değerli metal, Mart 2003’te ilk ETF onayının ardından fiyatında% 300’den fazla artış gösterdi.”

SEC’nin bir Bitcoin ETF onayı, kripto üzerinde benzer bir etkiye sahip olabilir. Isaacs, bu olursa, Bitcoin’in 22.500 $ ‘a çıkabileceğini tahmin ediyor.

Ne yazık ki, SEC’in kripto para birimleri için borsada işlem gören fonları onaylamaya başlaması söz konusu değil. Önceki ETF başvuruları devlet dairesi tarafından reddedildi. Ancak, birçoğu, güvendeki bir mali kurum başvuruyu dosyalıyorsa, bir ETF onayının gerçekleştirilmesi ümitli olmaya devam etmektedir .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here