• VanEck Bitcoin teklifi, ABD SEC tarafından 13 Ekim’de yapılacak final kararı için hazır bulundu.
  • İki Bitcoin ETF’si Wilshire Phoenix ve Bitwise Asset Management tarafından sunulan inceleme için hala hazır.

İlk Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) sahip olma yolculuğu, Cboe BZX Borsası VanEck / SolidX BTC ETF teklifini geri çağırmasına rağmen devam edecek. VanECK / SolidX’in halka açık hisselerinde halka arz edilen önerilen bir kural değişikliği 13 Eylül’de kaldırıldıktan sonra 17 Eylül’de yapılan bir dosyalama geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 18 Ekim’de yapılan teklifle ilgili nihai karar için hazırlanıyordu. Bu son karar, düzenleyici tarafından bir dizi gecikmeden sonra gerçekleşecekti. CoinDesk tarafından yayınlanan bir rapora göre:

“Haberler, VanEck ve SolidX’in, Güvene’nin hisse senetlerini, Nitelikli kurumsal alıcılara (sahip oldukları veya yatırım yaptığı varlıklarda en az 100 milyon dolarlık varlıklar) bir 144A Muafiyeti kapsamında sunmaya başlamasından birkaç hafta sonra geldi. Ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yaklaşık üç hafta içinde, dört bitcoinlik bir sepet (yaklaşık 40.000 dolar değerinde) işlem gördü. ”

Gerileme rağmen, VanECK, borsada işlem gören bir ürünü piyasaya sunma hedefini bırakmıyor. CoinDesk’e 4 Eylül’de verdiği röportajda ETF başkanı Ed Lopez, böyle bir düzenlemeye sahip ürünün yatırımcılara fayda sağlayacağını söyledi.

SEC, halen incelenecek iki Bitcoin ETF önerisine sahiptir. Wilshire Phoenix, Bitcoin ve ABD Hazine bonolarının dahil edilmesini önerir . SEC, Eylül sonunda bir ilk son karar verecek. Bitwise Asset Management’ın NYSE Arca işbirliğiyle yaptığı ikinci öneri, 13 Ekim’deki kaderini belirleyecek.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here