Zorlu Bitcoin Cash çatalı arkasındaki ana itici güç, yarından itibaren, ‘Satoshi’nin Vizyonu’ projesini finanse etmek için bir satış ile Bitcoin’in fiyatını düşürme tehdidinde bulundu.

Kripto topluluğunun birçoğunun tacizine giden adam olan Craig Wright, gerçek Satoshi Nakamoto ve Bitcoin’in sahte yaratıcısı olduğunu iddia eden adamlar, madenciler Bitcoin Cash ABC projesini destekledikleri takdirde ‘kendi’ kriptosunun parasını düşürme tehdidinde bulundular. yaklaşan çatalda.

Bitcoin Cash Protokolü’nün gittikçe daha zorlu bir şekilde bölünmesinden önce tweetleme – kendisi Ağustos 2017’den itibaren ‘çekirdek’ Bitcoin blok zincirinin bir çatalı – yarın akşam (c.5pm UET, 15 Kasım 2018) nedeniyle, Wright, Bitcoin madencilerini uyardı. Bitcoin Satoshi’nin Vizyonu (BSV) projesi üzerinden Roger Ver / Jihan Wu (Bitmain) geri yüklenen Bitcoin Cash ABC (BCH) desteğini göstermek için, satışa sunulan “karma savaş” savaşının tarafını finanse etmek istiyordu Bitcoins. Görünüşe göre bir sürü bitcoinler bekliyor.

Bitcoin’in piyasası son birkaç saat içinde ağır kayıplarla karşı karşıya kalarak, Bitcoin’in fiyatını Haziran ayından beri üçüncü kez 6.000 psikoloğun önemli seviyesinin altına düşürmesi , cryptocurrency’da bu kadar yatırım yapanların duymak istemediği şeyler değil. Bununla birlikte, Wright’ın Bitcoin Cash’in ne olması gerektiğine dair vizyonu doğrultusunda Bitcoin’in fiyatını düşürmeye istekli olduğu iddia edilen uyarı, geç aralar arasında gerçekleşen bir sözün savaşının son taksitidir. giderek derinleşen bir şizmin iki yüzü.

İki Grup

Bir tarafta, bir grup (Bitcoin ABC – genellikle görevli olarak görülüyor ve BCH kısaltmasını koruyacak), yaklaşan, düzenli olarak planlanan güncellemede Bitcoin Cash protokolüne özellikler eklemek isteyen bir grup var. Her altı ayda bir BCH protokolü, ancak daha önce sorunlara neden olmadı ( burada sonuncusu hakkında konuştuk ).

Öte yandan, Bitcoin Cash’i halihazırdakiyle aynı tutmaya çalışan ve büyük olasılıkla önerilen değişikliklerin hiçbiri olmadan orijinal Bitcoin protokolüne daha yakın olmak için geri çekmek isteyen Wright’dır (bazıları iddia ettiği gibi). kripto para birimi, ‘yasadışı’). Onun büyük değişimi, daha büyük blokları benimsemek ve daha sonra blok boyutunu büyüterek ağın potansiyel ölçeğini arttırmak, hatta belki de eninde sonunda sınırı kaldırmak olabilir.

Bununla birlikte, daha büyük blok madenciliğinin, daha donanımlı, daha iyi finanse edilen madencilik meseleleri ve daha büyük iş kaygılarının elinde bir ağı merkezileştirmek için katkıda bulunan bir faktör olarak görüldüğü görülmektedir.

Şikâyet, Bitcoin ABC’nin güncellemesi ile devam etmeyi planladığını duyurdu. Bu noktada Wright’ın kendi şirketi olan nChain, yakında bir Bitcoin Cash sürümü olarak karşımıza çıkıyordu (‘Satoshi’s Vision’, BCH SV veya BSV). dövüşün her iki tarafını da barındıran üçüncü bir (Bitcoin Unlimited) yanında. Toplum genelinde bir fikir birliği bulunmadığı için, zincirdeki bir bölünme, o zamandan beri en çok iki engebeli grup arasında giderek kaçınılmaz görünmektedir ve şimdi, farklı çıkar grupları, hangi tarafa geri döndükleri konusunda kesin gözükmektedir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, White büyük madencilik endişeleriyle destekleniyor – Roger Ayres tarafından finanse edilen madencilik grubu CoinGeek. Yine de ABC tarafında, bir madenci donanımın yaratıcısı ve bir başka büyük madenci olan Antpool’un arkasında yer alan Bitmain’in iki kurucusundan biri olan Jihan Wu duruyor. Öte yandan SV tarafındaki madenciler, kenara verebilirdi.

Karma Savaş Uyarısı

Wright’ın tweet’i, Bitmain’in hissedarları ve yönetimine, Antpool’un iki taraf arasındaki herhangi bir ‘Karma Savaş’ında, Bitcoin ABC’yi desteklemesine izin vermemesi için kodlanmış bir uyarı olarak görülebilir. Bu, Wright’ın Bitcoin ABC’yi öldürmek için tüm evi yıkıp moloza kurmaya çalıştığı her şeye kesinlikle bir uyarı.

Yani ‘Karma Savaş’ nedir? Temel olarak rakip madencilik kaygılarının belirli bir blok zincirinin kontrolü için dışarı çıktığı yer.

Görüyorsunuz, Bitcoin Nakit protokolü – ağ düğümleri düşünüyorum, Coinbase ve BTC.com gibi cüzdanlar, BitPay gibi ödeme hizmetleri, borsalar gibi büyük uygulamaların çoğunun, Bitcoin Cash ABC’nin yol haritasının Bitcoin’e göre felsefi olarak desteklenmesine rağmen SV, İş Parçacığı madeni paralarını madencilik zincirinin diğer tarafını etkin bir şekilde öldürmek için tahsis etmeye yönelik işlem gücünün çoğunluğuna sahip olan argümanın tarafı için mümkündür.

Şu anda, Coingeek ve diğer bazı madencilik müttefikleri sayesinde – daha büyük madencilerden yararlanan daha büyük bloklar hakkında söylediklerimizi hatırla – Bitcoin SV, Bitcoin Cash Hash Power’ın (bloklar için kullanılan ham işlemci gücü) çoğunluğuna sahip gibi görünüyor. Bitcoin ABC zincirindeki boş blokları kendi başına değil, bu gücü kullanacak olursa, işlemleri durdurabilir ve rakibini% 51 tarzı bir saldırı ile işe yaramaz hale getirebilirdi. Böylece, dünyadaki tüm destek, geçersiz işlemlerin artan ağırlığı altında gerçek bir destek sunmayacaktır.

Bu, Wright’ın tutarlı bir tehdidi oldu, çünkü Bitcoin Cash topluluğunun ‘Satoshi’nin Vizyonu’ ile uyumlu olmayacağı anlaşıldı. Dahası, böylesi bir savaşın her iki madeni paraya da potansiyel olarak faaliyeti azaltabileceği gerçeğine rağmen, Wright uzun ve zorlu bir savaşa adanmış gibi görünmektedir – muhtemelen muhaliflerinin olmadığı ve sonunda herkesin sıraya gireceği umuduyla.

Dahası, son rakamlar SV tarafının karma savaşta zirveye çıktığını gösteriyor.

 

Bu duruma geldiğinde, böyle bir savaşı kazanmaya çalışmak için gerekli madencilik gücünün fırlatılması çok paraya mal olur – dolayısıyla Wright’ın bu fonu finanse etmek için bitcoins’i satma tehdidi. Doğrulanmayan raporlar, Antpool’un meydan okumayla karşılaşmak için önemli miktarda ekstra madencilik gücü getirmeye hazırlandığını doğrularsa, bu durum iki katına çıkabilir . Son IPO belgelerinden bildiğimiz şey, Bitmain’in BCH’nin ve Bitcoin Cash ekosisteminin destekleyicisinin önemli bir sahibi olduğudur. Bu nedenle, para biriminin en iyi olarak gördüğü para birimi versiyonunu korumak için çıkarları olacaktır. çıkarları – Wright’ın versiyonu değil, Jihan Wu’nun duruşuyla yargılanıyor.

Algoritma veya diğer protokol değişikliklerinde değişiklik gibi, ABC’ye açık başka koruma yolları da vardır. Bunlar tartışılırken, taktikler anlaşılacağı gibi sandıklara yakın tutuluyor.

Ver Versiyonu
Bitcoin ABC’nin diğer büyük destekçisi olan Roger Ver – kimi zaman son beş-ya da yıllardaki kripto-para birimini desteklemedeki rolü nedeniyle ‘Bitcoin Jesus’ olarak anılan adam – anlaşmazlığın düşmanlığı tarafından biraz çekilmiştir. . Geçen hafta, Wright’ın düşmanca bir e-posta saldırısının hikayelerini anlatmak için bir ‘bilinç akışı’ olarak tanımladığı şeye, Satoshi Nakamoto olma iddiasıyla nasıl aptallaştığını ve neden inandığını anlattı. Bitcoin Cash’in uygulanması doğru olanıdır.

Bunu yaparken, dövüşten şüphe duyan biri yerine, hüsrana uğramış bir figürden bir şey kesmişti.

Ancak Wright, tam olarak bu akıl çerçevesinde görünmektedir.

Sonunda iki madeni para, bir madeni para ya da bozuk paramız olacak – her şey bir fars haline gelmeli ve Bitcoin Cash’e tamamen güven vermeli. En endişe verici potansiyel sonuç, uzun bir Soğuk Savaş’tır; bütün kripto ekosistemi, ademi merkeziyetçi bir ağın ne olması gerektiğinin kontrolü için görülmemiş bir savaştan zarar görmektedir. White, Ver ve Wu’nun, toplu suçlarını karşılamak için fiyatını düşürmek için toplu bitcoin torbaları var mı? Şey, bu daha kötü bir durum senaryosunun geri dönmesi uzun zaman alacaktır.

Çoğu değişim Bitcoin Cash’teki işlemlerini durdururken, işler kendilerini sıralamakta ve Ethereum / Ethereum Classic bölünmesi sırasında bir miktar paraya mal olan çift harcama problemlerinden kaçınmaktır. Her şeyin nasıl oynandığını ve tüm bu ışıltıların tam olarak mı, yoksa gerçekten bir fırtına olup olmadığını görmeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here