Bugün, ParaText.io , yerel para birimlerinde artan volatilite nedeniyle kripto para biriminin popülaritesinin arttığı Türkiye’de ve Arjantin’de başlatılan SMS mesajlarını kullanarak Bitcoin Cash (BCH) işlemlerini gerçekleştiren bir hizmet.

CoinText, cep telefonu numaralarına veya BCH adreslerine para göndermeyi sağlar. CoinText, yeni insanları kripto para birimine tanıtmayı çok kolay hale getiren İnternet, uygulamalar, hesaplar veya şifreler gerektirmez.

Servis iPhone, Samsung ve hatta eski Nokia cep telefonları da dahil olmak üzere her türlü cep telefonunda çalışır. Telefonunuz telekom servisiniz ile SMS mesajları gönderip alabilirse, CoinText’i kullanabilirsiniz.

“Bitcoin daha iyi bir paradır,” diye açıklıyor CoinText kurucusu ve CTO Vin Armani. “Birçok Türk ve Arjantinli zaten yüksek enflasyon nedeniyle bunu anlıyorlar. Cryptocurrency kullanmalarına yardımcı olacak araçlar sunmaktan heyecan duyuyoruz. ”

Daralan Venezuela bolivarından sonra, Arjantinli pezosu ve Türk lirası 2018’de ABD dolarıyla kurlarındaki en büyük düşüşü yaşadı. Pezosu bu yıl yaklaşık% 60’ını kaybetti ve bu yıl dolar% 40’ı kaybetti.

Armani, “CoinText’ten önce, bir yazılım cüzdanını indirmeniz veya ilk cryptocurrency’nızı almak için bir exchange’e katılmanız gerekiyor” diye ekledi. “Ve arkadaşlarına, onları aynı süreci yapmaya ikna etmek zorundaydın. Şimdi telefonlarına para gönderebilirsin. ”

CoinText kullanıcıları, cüzdanlarını bakiyelerini görmek için BALANCE gibi basit SMS komutları ile cüzdanlarını kontrol eder ve cüzdan adresini görüntülemek için ALIN.

Kullanıcılar, SEND $ 1 PHONENUMBER gibi mesaj komutlarıyla yerli veya yabancı cep telefonu numaralarına para gönderebilir. 2FA kodu girdikten sonra, işlemler Bitcoin Cash (BCH) blok zincirinde anında çözümlenir.

Türkiye’deki kullanıcılar, 90-850-540-0651 numaralı telefondan BASLA ile SMS göndererek yeni bir CoinText cüzdanı ediniyor.

Arjantin’deki kullanıcılar COINTEXT INICIAR kelimelerini 11011’e göndererek cüzdan alırlar.

Bu sürüm ayrıca tüm CoinText platformunda Türkçe dil desteği de içeriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here