Bitcoin’in 400 dolar kaybetmesi sadece birkaç dakika sürüyor ve bu tam olarak bugün oldu.

Sadece Bitcoin bugün daha erken çöktü, aynı zamanda Ethereum, XRP, Monero, Stellar vb.

Haftalık hareketsiz fiyatlardan sonra, Bitcoin aşağı yönlü bir düşüş başlattı ve karşı konuyu işaret eden tüm işaretlere rağmen 6,300 $ ‘ın altına düştü ve boğalar piyasaya ilk adım atmaya hazırlanıyorlardı.

Yine de, Bitcoin’in bugün daha erken düştüğünü düşünmemizin birkaç nedeni var.

Madenciler

Bitcoin madenciliği ekonomisi biraz krizin içinde. Bu yılın ilk yarısında, rekabet ve çiftlik binası yükseldi. Bu, madencilerin maliyetleri telafi etmek için Bitcoin satmaya teşebbüs edebileceği anlamına geliyor. Geçtiğimiz hafta boyunca, zirve sağlama gücü mevcut madenciler için düşen ödüller ile çakıştı.

Philip Nunn Twitter’da şöyle dedi:

“Haziran 2018 itibariyle, #Bitcoin madenciliğinin% 80’inden fazlası altı madenleme havuzu tarafından gerçekleştiriliyor ve bu altı havuzdan beşi Çin’de bulunan kişi veya kuruluşlar tarafından yönetiliyor. Yani bu gerçekten endişe verici. Ve BTC maksimalistleri buna büyük bir tehdit olarak bakmak zorunda. Çin BTC’yi kontrol ediyor ”

Bitfinex

Tether ve Bitfinex arasındaki ilişki, son birkaç gün içinde bazı ilginç gelişmelerle ortaya çıktı. Sorun belirtileri gösterdikten sonra, Noble Bank, Bitfinex ve Tether için hizmetlerini durdurdu. Bu, borsaya olan güvenin kaybolmasına ve para çekilmesine yol açan bir istikrara kavuşmasına neden oldu. Geçtiğimiz ay, Bitfinex soğuk cüzdanında biriken Bitcoin’in yarısını ve 100 milyon dolarlık T dolaşımını geride bıraktı.

Borsa kazası

Başlangıçta, Bitcoin başlangıçta fiyat hareketleri neredeyse “yerçekimine meydan okuma” gibi göründüğünden borsa riskine karşı bir risk olarak görülüyordu. Ancak Dow Jones Endeksinin bin puanla kaydırak, günler içinde geleneksel finans dünyalarına yönelik korkuları yeniden gündeme getirdi.

Ana pazarlar hala büyük bir coşku ve yatırım ihtiyacı gerektirmemektedir, bu nedenle lider kripto para birimi bir kez daha kurumsal para akışını beklemek zorunda kalabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here