Emtialar ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Christopher Giancarlo, geçtiğimiz günlerde Bitcoin [BTC] düzenlemeleri ve aldıkları yaklaşım hakkında konuştu. Ayrıca, federal mahkemelerin son kararlarını gerekçe göstererek, CFTC’nin yargı yetkisi altındaki varlık sınıfını işaretledi.

Giancarlo Kripto topluluktan CryptoDad takma ad kazanç, cryptocurrencies üzerine açık düzenleyici duruşuyla tanınıyor. İfadeleri, varlık sınıfına yönelik tutumunu yansıtarak, piyasaların açık bir şekilde düzenlenmesi için bir çözüm önerdi.

CFTC’nin piyasadaki rolünü açıklayarak başladı:

“Bizim işimiz, pazarların verimli çalışmasını sağlamak, operasyonel olarak yetkin olmak ve büyük bir bütünlüğe sahip olmaktır. Bizim işimiz biz piyasalardan kötü elemanları uzaklaştırmak ve fiyatı adil ve iyi fiyatlı ve iyi ayarlanmış olduğunu bağlı olabilir pazarlara bağımlı olanlar böylece arayanlara bu pazarlara işlemek için emin olmaktır.”

CFTC’de, 2015’ten beri varlık sınıfını “izliyor” olduklarını belirten kripto paralılık tarihi hakkında konuştu. Giancarlo ayrıca, sınıfın CFTC’nin düzenleyici yargı yetkisi altında olduğunu açıkladı. Belirtti:

Kriptopalar, 2015’ten beri CFTC’de izlediğimiz bir şey. 2015 yılında kripto paraları yargı alanımız altında bir mal olarak ilan ettik ve o zamandan beri onları çok dikkatli izledik. Bu alandaki yetkimiz iki federal mahkeme tarafından onaylandı, bu yüzden biz gerçekten bu kadar güçlüyiz. ”

Bölgesel Hakem Rya Zobel’in, CFTC’nin sahtekârlık iddialarıyla My Big Coin Pay Inc. olarak bilinen hileli bir şirketin ücretlendirilmesi için çalışabileceğini belirttiği bir Federal Mahkemenin yakın tarihli bir kararından bahsetti. Karar uyarınca MBC, Ticaret Borsası Yasası kapsamında bir malın tanımına girdi.

CFTC ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ile birlikte Mayıs ayında kripto-para piyasalarına bir soruşturma başlattı. Soruşturma, kripto para piyasasında sahtekarlık yapan tarafları tespit etmeyi amaçlamakta, bu da Coinbase ve Bitstamp gibi birçok önemli değişim platformunun mahkeme celbi ile sonuçlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here