Düzenleyiciler “Şüphesiz Bitcoin, Kripto’nun Balonunu Patlatacak”
Çok-gün süren bir eylemsizlik döneminden sonra, Bitcoin (BTC) ‘nin beklenmedik bir performansla yeni bir yıl sonu düşük seviyesini yakalayan 5.800 $ ‘ ın altına düşmesi sonrasında, BTC ve altcoin kardeşleri Pazartesi günü satmaya devam etti. Birkaç saat içinde, alım satım hacmini artırmak için kefen yatırımcıları acele ettiren ticaret hacmi yükseldi (yine).

Muhtemelen farkında olabileceğiniz gibi , kısa vadeli trend göstergeleri varlığın aşırı derecede aşırıya kaçtığı gerçeğine işaret etse de, BTC’yi 5.000 $ ‘ın altına çılgınca bir hamle ile daha düşük bir hamle gerçekleştirdi. Şu an itibariyle, bitcoin şu anda 4,930 dolarlık bir düşüşle sonuçlanacak ve Aralık 2017’nin zirvesinden çok uzak olan 85 milyar dolarlık piyasa değeriyle sonuçlanacak.

Varlığın Pazartesi sabahı en son çöküşünden beri, piyasa yavaşladı ve BTC, iyimserlerin gözünde kripto piyasasının en güçlü desteklerinden biri olan 4.800 $ ‘ın üzerinde bir ev buluyor.

Oanda’daki Asya Pasifik ticaret müdürü Stephen Innes MarketWatch’e şunları söyledi :

Dijital jeton,% 6,3 gibi bir düşüşle 5,202 dolara düştü ve nispeten sakin bir dönemden sonra Çarşamba günü kritik bir direnç seviyesine düştü.

Her ne kadar bazıları, Bitcoin Cash’in sert çatalı ve bu çekişmeli olayı, satıcılığın tek katalizörü olarak çevreleyen tartışmalara işaret etse de, yatırımcılar, Bitcoin’in çöküşünü, bir dizi başka faktöre, yani kurumsal tasfiyeye, ICO’ların çöküşüne, “stabilcoin bölgesi” haftasından sonra basit bir koparma.

Bununla birlikte, tüm bu iddia edilen katalizörlerin esasına sahipken, bazıları söz konusu Oanda tüccarı Innes de dahil olmak üzere, birbirinden farklı olarak yalvardılar. Konuyu MarketWatch’ın Aaron Hankin ile tartışan sermaye piyasası tüccarı, “BTC’de inanılmaz bir düşüş var” diyerek 1000 dolarlık fiyat seviyesinin bir olasılık olduğunu ve BitMEX CEO’sunun 2.000 $ ‘lık çağrı için% 50 oranında bir indirim olduğunu belirtti.

Önyargılarını hafifçe kabul eden Innes, düzenleyicilerin, merkezî otoritelerin ve gelenekselci bankacıların kuşkusuz dijital varlıklara karşı geri adım atmak isteyecekleri uzun soluklu ve “sarsılmaz” görüşlerden geldiğini açıklamaya devam etti.

Fakat meselenin gerçeği, merkezileşmiş varlıkların korktuğu, basitçe konulduğu. Kripto-para birimlerinin ve blockchain teknolojilerinin tüketicilere bahşettiği güçten korkuyorlar ve merkezi olmayan paranın yükselmesinden endişeleniyorlar.

Yine de, bunu fark edemeyen Oanda tüccarı, yönetmeliğin “$ 5.000 uçurumun kenarına yaklaştıkça hızlı bir şekilde kriptonun balonunu patlatacağını” kaydetti.

Bloomberg’le konuşan ProChain Capital’in baş teknoloji sorumlusu Justin Litchfield, kriptoyla ilgili düzenleme ve geri itmeyi çevreleyen bu duyguyu yineledi. Litchfield, kriptonun en son çekişme bağlamında yorumda bulundu, açıkladı:

Satış-off, neredeyse kesinlikle devam eden icra ile ilgilidir. Projeler, 100 milyon dolarlık bir ICO’yu, parti dolu dolu bir yol gösterisinde 100 milyon dolarlık bir ICO’yu pazarlayarak geçiren yatırımcı parasını iade etmek için yapılmıştır. ICO’ların bu bağbozumu için norm, zor olacak.

Endüstrinin içeriden biri, SEC’in Airein (Airfox) ve Ethergon World News tarafından bildirildiği gibi iki kripto girişimi için kötü bir şekilde ortaya çıktığı Paragon ile olan ilgisine muhtemelen değiniyor . Daha açık bir ifadeyle, iki firmanın yasadışı jeton satışlarından (ICOs) etkilenen yatırımcıları tazmin etmeyi kabul etmeden önce yüzbinlerce dolar para cezasına çarptırılması gerekiyordu.

SEC’in iki yeni girişime karşı hareketi, sektör çapında bir çatlaktan uzak olmasına rağmen, bunların çoğu 2017’nin kripto patlamasının büyük bir kısmını katalize eden ICO’lar için sonun başlangıcı olduğundan endişe ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here