*Bitcoin, yatırımcı heyecanı bozan eski direnç aralığına geri çekiliyor.
*BTC / USD, yakın vadede 6,500 $ ‘ın üzerinde bir artış için 6,400 $’ lık düzeltmelidir.
*Atlas Quantum CEO’su Rodrigo Marques, önümüzdeki altı ay için “6K $ – 9K” aralığını bekliyor.

Potansiyel yükseliş rallisi için yeşil yavaş yavaş yavaş yavaş ilerliyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in 7,000 dolarlık direnci diriltebileceğini gören bir yükselişe hazırlanıyorlardı . Bununla birlikte, devam eden kazanç düzeltme aktivitesi, tünelin ucundaki ışığı kısar.

6,500 $ üzerinde kırdı kaçış kaçış kaçamağını takiben, 6,458,80 $ olarak trend çizgisi desteğinin altında kırık bir düşüş. Düşüşten önce, BTC / USD 6,530 $ ‘ı geçemedikten sonra 6,500 $ seviyesinde kısa bir konsolidasyon oldu. Press zamanında, Bitcoin, 6,374 $ ‘lık bir destek ve 6,440 $’ lık bir üst sınır ile direnç aralığına girdi.

Fiyat şu anda 6,390 $ olan 100 SMA (1 saatlik) grafikte sıkı tutulurken, Bitcoin 6.400 $ ‘ın üzerinde bir artışla yükselişe geçmeye çalışıyor. -19.3’teki MACD, aşırı satım bölgesine giren RSI ile güçlü bir satış sinyali çiftidir. Fiyat 6,400 $ ‘ın üzerinde bir toparlanma ve 6,500 $’ ın üzerinde bir geri çekme için 6,440 $ ‘lık aralık direncini hedeflemelidir. Flipside, eğer aralık desteği satış baskısına yol açıyorsa, Bitcoin sırasıyla 6,200 $ ve 6,000 $ ‘dan sığınacak.

Yatırımcılar, Bitcoin’in son yıl yaklaşımları kadar yüksek seviyelerini tahmin etmesini bekliyorlar. Ancak Brezilya merkezli küresel bir yatırım platformu olan Atlas Quantum CEO’su Rodrigo Marques, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 6.000 $ ‘ın altına düşmesi beklenmemesi gerektiğini düşünüyor. Ancak, o, ve bir alıntı şöyle diyor:

BTC’yi konsolidasyon döneminde görmeye devam ediyoruz ve yıl sonundan önce 6 bin dolarlık destek seviyesinin altına düşmesini beklemiyoruz. Şu anda, büyük yatırımcılar, yukarı doğru hareket edeceğini tahmin ederek piyasaya giriyorlar ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğini söylemek zor. Önümüzdeki altı ay için “$ 6K- $ 9K” aralığını bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here