Birkaç denemeye rağmen, Bitcoin 8.000 doların üzerinde bir pozisyon bulmak için mücadele etmeye devam ediyor. Geçen hafta Cuma günü daha önce altına düştükten sonra, dijital varlık Pazar günü geç saatlerde üstesinden gelmeye çalıştı.

Birkaç kez pozisyonda dürtmeden sonra , yukarıda destek bulamadı. Sonuç, basında 7,800 dolar civarında bir fiyat düşüşü oldu. Düşüşe rağmen, analistler fiyatların yükselmeye devam edeceğini ve bu yükselişin asıl anlaşma olacağını tahmin etmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) 6.400 $ ‘ın Üstünde Tutan Süreci

Analistlerin birçoğu için, Bitcoin’in 6.400 Dolar’ın üzerinde tutabildiği sürece yükseldiği hissi var . Bu pozisyonun üzerinde tutan Bitcoin, yeni yatırımcıların girmesine izin verecek ve tabanın uzun süredir gittiğini kesin olarak doğrulayacak.

Ek olarak, bu konumun altına bir düşüş, fiyatların geçen yılın 3,100 dolar seviyesine düşebileceğini paniklemeye başlayan yatırımcılar için şeytani olabilir. Bitcoin düşüş eğilimine geri dönerek, 6.400 $ pozisyonunun altında bir satış kolayca tetiklenebilir.

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin haftalık bazda 8,250 dolar seviyesine yükselirken, ralliyi doğrulamaya yardımcı olan rekor hacmine yaklaşıyordu.

Arthur Hayes, Boğa Koşusunun Gerçek Anlaşma Olduğunu Söyledi

BitMEX CEO’su Arthur Hayes , hafta sonunun geri dönmesi sırasında pazarın tepkisini tavsiye etti. Bir Tweet’te CEO şöyle belirtti :

“Boğa piyasası gerçektir. 7 k’nın altındaki anlık bir dalış ve birkaç gün sonra 8k seviyesinin üzerine çıktık ve Eylül ve Aralık sözleşmeleri contango’da. Booyah!”

VanEck BITCOIN ETF Kararı Bu Hafta Bekliyor

SEC’in bu hafta 20 Şubat’ta kayıtlı VanEck Bitcoin ETF’ye karar vermesi bekleniyor . Bu karar potansiyel bir üretici veya kırıcı olabilir. Eğer SEC teklifi reddetmek istiyorsa, fiyatların düşeceğini görüyoruz.

SEC’in önceki ETF tekliflerini reddettiği göz önüne alındığında , piyasa reddedilmeye eğilimli hale geldi ve bu özel ETF’nin reddedilmesi durumunda böyle büyük bir düşüşe neden olması beklenmiyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here