Bitcoin bu pazartesi günü kısa ve güçlü bir toparlanma yaşadı. Bu fiyat kısaca 7,800 $ ‘a yükseldi. Yazı sırasında, CoinMarketCap’in verilerine göre fiyat, yaklaşık 6,680 $ ‘a yeniden normalleştirildi .

Tether etkisine bağlı fiyat artışı
Bitcoin fiyatının beklenmedik bir şekilde artmasının bir dizi sebebi var. Örneğin, Tether’da (USDTD) bir stabilosin olarak daha az güven vardır. Bu nedenle yatırımcılar, güvenli bir liman olarak bitcoin’e kaçıyorlar. Tether, USD tarafından 1: 1 desteklendiğini iddia ediyor. Ancak, bu hiçbir zaman bağımsız denetçiler tarafından doğrulanmadı. Bu nedenler, sözde kararlılıktaki güçlü güvensizliğe büyük ölçüde katkıda bulunmuştur.

Beklenecek daha fazla volatilite
Şüpheler ortaya çıkıyor çünkü USDT değeri çeşitli kripto değişimlerinde dalgalanıyor. Kraken iken alışverişi, fiyat, 95 cent Binance fiyat 96 sent. Tether, yatırımcılar tarafından piyasadan çekilince, tüm kripto para piyasasını dertte bırakır.

Tether, pazar hacminin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturur. Tether’ın günlük ticareti genellikle kripto piyasası volatilitesini temsil etmek için kullanılır. Bir piyasa düzeltmesinin ortasında USDTD’nin hacmi şüpheli bir şekilde artmışsa, yatırımcıların Tether (USDTD) için kripto ticareti yaptıklarını gösterebilir.

Bitfinex ve Tether arasındaki ilişki
Kripto değişimi Bitfinex ve Tether arasındaki ilişki oldukça yakın, her iki girişim tarafından her zaman reddedilen bir şey. Her şeyden önce, New York Times tarafından yayınlanan bir yazıya göre aynı kurucuları Phil Potter ve Giancarlo Devasini’yi paylaşıyorlar . Devasini, her iki şirketin müdürüdür, Bloomberg daha önce rapor etmiştir.

Bitfinex, USDT için birincil kanal görevi görür. Northwestern Üniversitesi veya Kellogg School of Management dahil olmak üzere önceki araştırmaya göre, bu yakın ilişki sağlıksızdır. Tether piyasaya girer girmez, bitcoin fiyatı yapay olarak artar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here