Geçtiğimiz 11 gün içinde, Bitcoin fiyatı 6,300 $ ila 6,500 $ seviyesinde sabit kaldı, yukarı yönde büyük bir hareket başlatmaya çalıştı.

Bitcoin’un hacmi son 72 saatte önemli ölçüde azaldı ve CoinMarketCap’te 3,6 milyar dolardan 3,1 milyar dolara indi.

Kripto-para piyasasında alım satım faaliyeti genellikle yatırımcıların belirsiz bir dönemde yüksek riskli, yüksek getirili işlemlerden kaçınmaya başlamasıyla azalmıştır.

Destek ve Direniş Birleşmesi: Bitcoin İleriye Nereye Gidiyor?
Ağustos ayı başından bu yana, yaklaşık üç aydır, Bitcoin rekor yüksek düzeyde bir istikrar göstermiştir. Baskın kripto para birimi, 2014’teki düzeltmenin ardından bile, yakın tarihte birkaç ay boyunca yayılan düşük bir volatilite görülmemiştir.

Bitcoin, düşük fiyat aralığında destek ve direnç seviyelerinin birleşmeye başladığı noktaya kadar stabilize olmuştur. Daha önce, saygın kripto-para birimi ticaretcisi Peter Brandt, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat eğiliminin, varlık için önemli bir kısa vadeli ralliye yol açabilecek klasik bir Wyckoff menteşe davranışı olarak düşünülebileceğini belirtti.

Ancak, önde gelen bir Cryptocurrency analisti ve Woobull.com operatörü olan Willy Woo, NVT Oranı da dahil olmak üzere çeşitli teknik göstergelere dayanarak, kripto para piyasasının uzun süreli bir ayı piyasasının ortasında olabileceğini belirtti.

“Zamanlama oyunlarına katılıyorsanız, kendi NVT Oranım hala bir ayı piyasasının ortasında olduğumuzu söylüyor. NVT, sadece blockchain tarafından taşınan hacmin tarihsel fiyata oranıdır. (Bu gösterge Sıvı Sidechain lansmanından sonra yeniden kalibrasyona bağlıdır).

Woo, ağ hacmi ile Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin piyasa değeri arasındaki korelasyonun, mevcut piyasa piyasasının derinliğini ölçmek için, aşağıda Woobull.com’da yayınlanan NVT tablosuna bakarak doğru bir gösterge olarak kullanılabileceğini ekledi.

“Bu, NVT’nin dayandığı grafiktir; zincir tarafından iletilen değer (ağ hacmi) ve ağ değeri (piyasa sınırı) arasındaki tarihsel sıkı ilişki. Şu an içinde olduğumuz sapma, bir ayı piyasasının ne kadarında olduğumuza dair ipuçları. ”

Kripto-para piyasası gerçekte uzun süredir devam eden bir ayı piyasasındaysa, büyük bir düşüşün oyunda olduğu anlamına gelmez. BTC’nin uzun vadede önemli bir düşüş göstermesi mümkündür, ancak son üç ayda gösterdiği istikrar düzeyi göz önüne alındığında, 6.000 dolarlık destek seviyesinin altına düşme olasılığı düşüktür.

Bitcoin nereye gidiyor?
Gelecek günlerde, düşük hacim nedeniyle Bitcoin’in fiyatının 6,400 $ ila 6,500 $ aralığında olması bekleniyor. Ancak, büyük bir katalizör varlığın fiyatını, varlığın Eylül ayından beri test edemediği büyük bir direnç seviyesi olan 6.800 $ ‘a kadar gönderebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here