Bitcoin, iki gün önceki düşüşünden bu yana yaklaşık 5.000 $ ekledi, ancak ETH ve diğer altcoinlerin değeri arttığı için hakimiyeti% 60’ın çok altında.

Birkaç gün süren fiyat düşüşlerinden sonra, Bitcoin sıçradı ve 55.000 $ seviyesine yaklaştı. Bu artışa rağmen, çoğu altcoin bir günde daha fazla değer kattığı için pazar hakimiyeti zarar gördü. Ethereum 1.700 dolara sıçradı, BNB tekrar 250 doların üzerine çıktı ve Cardano 1,20 dolara çıktı.

BTC 55.000 Dolara Kurtarıldı

Son birkaç gün, birincil kripto para birimi için pek iyi gitmedi. Elon Musk’un Tesla’sından BTC yanlısı bir açıklamanın ardından , varlık 57.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, durum keskin bir şekilde tersine döndü ve Bitcoin kuvvetli bir şekilde güneye yöneldi.

Önümüzdeki 48 saat içinde, kripto para birimi kabaca 7.000 $ değer kaybetti ve hatta boğaları Mart başından bu yana ilk kez 50.000 $ ‘ın altına düşebileceğinden korkuttu .

Ancak bu noktada, BTC gidişatını tersine çevirdi ve yavaşça artmaya başladı ve 53.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Dün süresi dolan rekor kıran 6 milyar dolarlık opsiyon sözleşmelerinin fiyatı düşüreceği korkusu olsa da gerçekleşmedi.

Tam tersi, BTC kademeli yükselişine devam etti ve bu da onu gün içi en yüksek 55.600 $ ‘a (Bitstamp’ta) getirdi. O zamandan beri, kripto para birimi hafifçe geri çekildi ve şu anda arzulanan 55.000 dolarlık fiyat etiketinin hemen altında duruyor.

Bu piyasa güncellemesini beğendin mi?
Şiddetli kripto piyasalarında herhangi bir fiyat hareketini kaçırmamak için ihtiyacınız olan tek şey bu. Bu özeti her gün ücretsiz olarak almaya başlayın:

Tartışmalı bir şekilde daha dikkat çekici olan şey, Bitcoin’in piyasa değerinin, birkaç günlük aradan sonra 1 trilyon doları geri kazanmayı başarmasıdır.

BTCUSD. Kaynak: TradingView
BTCUSD. Kaynak: TradingView

Yükselen Altlar, BTC’nin Hakimiyetini Azaltır

Lideri olarak da zarar gören altcoin piyasası, son 24 saatte iyi tepki verdi. Ethereum birkaç gün önce yaklaşık 1.550 $ ‘a düştü, ancak güzel bir şekilde sıçradı ve şu anda 1.700 $ civarında duruyor.

Binance Coin (BNB -% 3) 250 $ ‘ın üzerine çıktı, Cardano (ADA -% 5) 1,20 $’ a ve Ripple (XRP -% 2.5) 0,55 $ ‘a yükseldi. Polkadot ve Uniswap ilk ondan en çok kazananlar oldu. DOT% 6 artarak 32 $ ‘ın üzerine çıkarken, UNI (% 6.1) 29 $’ a yaklaştı.

THETA, 24 saatlik bir ölçekte% 7 düzelme sonrasında kırmızı renkteki ilk on jetondur. İlginç bir şekilde, projenin arkasındaki ekip , ana ağın başlatılmasını bu hafta birkaç ay önce erteleyeceğini söyledi .

Cryptocurrency Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: Kriptoyu Ölçün
Cryptocurrency Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: Kriptoyu Ölçün

Filecoin (% 40), AscendEX Token (% 37), Holo (% 32), Nervos Network (% 21), Ankr (% 20), Voyager Token (% 20), Arweave (% 19), ve dahası.

Yükselen altcoinler, BTC’nin piyasa kapitalizasyonunu% 59,4’e düşürmeyi başardı. Sadece birkaç gün önce, bitcoin’in piyasa değerini diğer tüm kripto varlıklarıyla karşılaştıran metrik% 62’nin üzerindeydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here