14 Ocak Pazartesi – Kripto piyasaları kırmızı bir hafta sonundan sonra hala düşüş gösteriyor. CoinMarketCap’e göre , Bitcoin (BTC) yeni bir 2019’un en düşük seviyesini vurdu, basında yaklaşık 3.552 $ ‘dan işlem gördü, diğer büyük kripto para birimleri orta düzeyde kayıplarla karşı karşıya kaldı.

Coin360’dan pazar görselleştirme

Coin360'dan pazar görselleştirme

Coin360’dan pazar görselleştirme

Bitcoin 24 saat içinde yüzde 2 daha kaybetti, fiyatı ise 3.600 dolara zorladı. Bazı raporlar olmasına rağmen tahmin nedeniyle uzun zamandır uykuda Bitcoin cüzdan son aktivasyonuna büyük pazar hareketleri, majör para çoğunlukla kırmızı bir hafta sonu geçirdi.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap Bitcoin Fiyat Endeksi

Ripple ( XRP şu anda $ 13300000000 etrafında bir piyasa değeri ile üst altcoin olan), yaklaşık 2,5 yüzde hafif kayıpları ile karşı karşıyadır. Basın zamanından itibaren, sikke 0,324 $ civarında işlem görüyor.

Ripple 7 günlük fiyat tablosu

Dalgalanma 7 günlük fiyat tablosu

Ripple 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap Dalgalanma Fiyat Endeksi

Ethereum’un ( ETH ) piyasa değeri CoinParketCap’te üçüncü sırada yer alan XRP’den neredeyse 1 milyar dolar daha düşük. Altcoin şimdi 118 $ civarında işlem görüyor; haftalık grafikte, geçtiğimiz Pazartesi gününün 154 dolar olan yüksek oranına göre önemli bir düşüş görüldü.

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap Ethereum Fiyat Endeksi

Tüm şifreleme paralarının toplam piyasa değeri , şu anda 119 milyar dolar civarında seyrediyor. 10 Ocak Perşembe gününden bu yana yaklaşık 20 milyar dolar düşerek 2019’un düşük fiyatı 116.8 milyar dolara ulaştı.

7 günlük toplam piyasa kapitalizasyon çizelgesi

7 günlük toplam piyasa kapitalizasyon çizelgesi

7 günlük toplam piyasa kapitalizasyon çizelgesi. Kaynak: CoinMarketCap

Diğer altcoins gelince, TRON ( TRX ) şu anda yeşil ilk on içinde sadece altcoin olduğunu , baskı zamanı olarak günde yüzde 2’ye kadar kazanç görüyor. Bitcoin SV ( BSV ), son 24 saatte majör madeni paralar arasında en kötü performansı görerek yüzde 9 civarında bir değer kaybetti ve baskı zamanı itibariyle 77 $ ‘a yükseldi.

Cointelegraph’ın bugün daha önce bildirdiği gibi, Tyler ve Cameron Winklevoss , Bitcoin ( BTC ) kripto ticaret platformu Gemini’nin kurucuları ve kurucuları istikrarlı paralar ve tokenize edilmiş menkul kıymetler için parlak bir gelecek öngördü. Girişimciler, kripto endüstrisinin kayıt dışı ilk madeni para tekliflerine ( ICO ) odaklanmaktan gayrimenkul gibi çeşitli alanlarda belirtilmiş varlıklara geçeceğine inanıyor .

Bu arada Reuters, 15 Ocak Salı günü Malezya kripto para birimi düzenlemesinin yürürlüğe gireceğini bildirdi . Yeni düzenleme , dijital para birimlerini, jetonları ve kripto varlıklarını, Menkul Kıymetler Komisyonu’nun yetkisi altına sokarak menkul kıymetler olarak sınıflandırıyor .

Bu arada, Google’ın reklamcılık platformu Google Reklamlarında Ethereum’dan bahseden anahtar kelimeleri kara listeye aldığı bildirildi . Denetleme başlangıcına göre Decenter, “ethereum geliştirme hizmetleri” ve “ethereum güvenlik denetimleri” anahtar kelimeleri kullanımları için artık mevcut değil. Resmi Google Reklamları Twitter hesabı, sorunun kripto borsalarının reklamlarını yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da hedefleyebileceğinden, hedefleme özelliklerine bağlı olabileceğini açıkladı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here