Bitcoin, üç yıl içinde ilk kez uzun vadede önemli bir destek seviyesinin altına ay bitmeye ayarlı görünüyor.

Bir fiyat olarak görev 21 aylık üssel hareketli ortalama (EMA), zemin için beş ay BTC değişiyor iken düz, ikna edici yazı olarak Kasım 15. hakkının ihlal edildiğine, eski desteği bozma direnci, $ 5896 bulunmaktadır Bitstamp’ta 3,650 dolar.

EMA desteğinin altındaki düşüş, satış fiyatının Aralık ayında ulaşılan 20.000 $ ‘lık rekor seviyesinden yeniden başlamasına işaret ediyor, bu da en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla, kısa vadede aşırı sıçrama gerçekleşebilirken , 21 aylık EMA’nın üstündeki seviyelere kadar bir iyileşme şu an için kararlaştırıldı.

Bu nedenle, 21 aylık EMA’nın altındaki Cuma günü (UTC zamanı) aylık olarak yapılan bir kapanış, yapılan bir anlaşmaya benziyor. Özellikle, bu Ekim 2015’ten bu yana EMA desteğinin altında ilk aylık kapanış olacaktır.

Aylık grafik

Yukarıda görüldüğü gibi, 21 aylık EMA, Haziran ayından Ekim ayına kadar düşüşü sınırlandırdı. Bununla birlikte, inatçı ayı başarısızlığı, boğaları başaramadı.

Tabloda ayrıca BTC’nin Eylül 2014’te görülen 21 aylık EMA’nın altındaki son kırılmasının 13 ay boyunca geçerli kaldığını da gösteriyor. Tabloda ayrıca BTC’nin Eylül 2014’te görülen 21 aylık EMA’nın altındaki son kırılmasının 13 ay boyunca geçerli kaldığını da gösteriyor. Eğer bu tarihsel veriler bir rehber ise, kripto para birimi bir süredir direnç seviyesinin altında kalabilir.

4 saatlik grafik

4 saatlik grafikte düşen bir kanalda BTC yakalandığı için önümüzdeki 24 saat için görünüm hala düşüyor. Dahası, 100 mumlu EMA’nın altındaki 50 mumlu EMA’nın, 200 mumlu EMA’nın altında istifleme sırası klasik bir düşüş göstergesidir.

Bununla birlikte, göreceli kuvvet endeksi (RSI), bir boğa sapması gösteriyor. Ancak bu model, ancak fiyatların direk direncini 4.000 $ seviyesinden temizlemeyi başarırsa, güvenilirlik kazanacaktır.

Görünüm

  • Aylık grafikte görünüm, şu an 5,896 $ olan 21 aylık EMA’nın yeni direncinin üstüne çıkacak.
  • Eğer fiyatlar 4 saatlik grafik RSI’nın yükseliş eğilimini onaylayarak 4000 $ ‘lık psikolojik engelleri kaldırırsa BTC önümüzdeki 24 saat içinde 4,500 $ (düşen kanalın üst kenarı) test edebilir.
  • Pazar günkü 3,474 $ ‘ın altında bir kırılma, 4.000 $’ lık toparlanmanın başka bir ölü kedi sıçraması olduğu ve fiyatların 3.000 $ ‘lık psikolojik desteğe düşebileceği anlamına gelir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here