• Bitcoin (BTC), ilk defa 17 ay boyunca istikrarlı bir hacim seviyesine sahip olarak 12.900 doların üzerine çıktı.
  • Son zamanlardaki fiyat hareketi, güçlü yükseliş momentumunun etkisiyle önümüzdeki gün 13.700 $ ‘ı kapsayacak.
  • Saatlik grafikte ortalama trader için zorlu işlem koşulları sunan aşırı oynaklık seviyeleri ortaya çıkıyor.

CoinDesk’in BPI verilerine göre, Bitcoin 21 Ocak 2018’den bu yana ilk kez 12.900 doların üzerine çıktı ve 2019 için yeni bir seviyeye ulaştı.

26 Haziran günü saat 03: 00’de UTC’de, Bitcoin güçlü bir ivme ve yüksek volatilite ile hızlı bir şekilde art arda 12.000 $ ‘a yükselen bir yükseliş paterninden çıktı. Basından itibaren, fiyat 12.500 doların üzerine düştü.

Son kez Bitcoin (BTC) Ocak 2018’de 12.000 $ ‘ın üzerinde el değiştirdi, düşüş eğilimi gösteren bir ayı piyasasının başlangıcında fiyatlar düştü. Bu sefer her şey çok farklı.

BTC, yalnızca Haziran ayında yüzde 40’lık etkileyici sonuçlar vermeye devam ederken, Messari.io’daki verilere göre, yıllık performansının yüzde 250’den fazla artmasına neden oluyor.

Saatlik grafik

Saatlik grafik BTC’nin yükseliş hacmindeki güçlü hareketlerini ortaya koyuyor.

Yukarıda da görüleceği üzere, fiyatlar, 25 Haziran’da saat 21: 00’de UTC’de yükselen bir üçgenden (tipik olarak doğada yükseliş) kırıldı;

İkincil bir yükseliş üçgeninde kırılma, fiyatları 12.000 $ ‘ın çok üstüne çıkardı ve Fibonacci Extension teorisine göre kısa vadede 13.100 $’ ı görmeye devam etti.

Son zamanlardaki oynaklık, piyasalara hızlı bir şekilde art arda giren ve çıkan likidite seviyeleri göz önüne alındığında, 12.500 $ ‘ı tekrar test etmek için kısa vadeli bir hareket görebilir.

Haftalık grafik

Haftalık grafik ayrıca, destek seviyelerinin sırasıyla 11.500 $ ve 13.700 $ seviyelerinde olduğunu belirten bazı ilginç bilgiler de ortaya koyuyor; bu seviyelerin altında veya üstünde bir düşüş, trendin yönünü devam ettirmek veya fiyatındaki düşüşe işaret ediyor.

Ek olarak, yeni yılın başlamasından bu yana, Mart ayındaki istisnalar dışında, ay boyunca işlem gören ortalamanın altında bir hacim gördü. Hamleler güçlü likidite ve alım baskısı ile desteklendiğinden bu, boğalar için iyi bir işarettir.

Eğer momentum ve piyasa koşulları şu anki seyrini sürdürürse, BTC önümüzdeki günlerde görüşlerini 13.500 $ direnç seviyesine getirebilir.

Fiyatlar 11.500 $ ‘ın altına düşerse, 11.000 $’ lık psikolojik destek bölgesinin yeniden test edilmesini göz önünde bulundurursanız, genel olarak eğilim çok yükselişini sürdürüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here