26 Mart Perşembe günü, kripto borsası Binance kendi kripto destekli banka kartını tanıttı.

Bildiğiniz gibi geçen Nisan ayında Coinbase, kripto destekli bir banka kartı olan “Coinbase Kartı” nı açıkladı.

Şimdi, Binance, kullanıcılarının “Binance Card” olarak adlandırılacak kendi kripto destekli Visa banka kartını başlatmaya değer kılmak için yeterince yüksek bir ilgi olduğuna karar vermiş gibi görünüyor .

Böyle bir banka kartının motivasyonu nedir?

Binance, kripto (zaten sahip olduğunuz) ile mal / hizmet için ödeme yapmayı kolaylaştırmaya çalıştığını ve böylece “kripto benimsemeyi bir adım daha ileri götürdüğünü” söylüyor.

Binance.com hesabınıza bağlı bir kripto destekli banka kartı kullanmak, kripto para satmanın ve ardından satıştan elde edilen gelirlerin ulaşmasını beklemenin uygunsuz, yavaş ve potansiyel olarak pahalı bir sürecinden geçmeniz gerekmediği anlamına gelir. banka hesabınız.

Binance Card, banka hesabı yerine Binance.com hesabınıza bağlı olması dışında, normalde ön ödemeli bir banka kartı gibi davranır.

Binance.com mobil uygulaması aracılığıyla Binance.com hesabınızda tuttuğunuz Bitcoin (BTC) veya Binance Coin (BNB) ile doldurulabilir. Bu bakiye daha sonra kart üzerinden yapılan kripto ödemeleri için kullanılacaktır. 

Binance Card, Nisan ayında Malezya’da “sanal kart” olarak satışa sunulacak ve yakında fiziksel kart olarak da satışa sunulacak. Diğer ülkelere gelince, Vietnam Binance Card’ın piyasaya sürüleceği bir sonraki ülke olacak ve dünyanın geri kalanı bunu takip edecek.

Bu kart ülkenizde kullanıma sunulduğunda bilgilendirilmek istiyorsanız Binance Kart web sitesinde Binance e-posta adresinizi vererek ilginizi kaydetmelisiniz . 

Kartın maliyeti 15 $ ‘dır (bu bir kerelik bir ücrettir).

Kartı kullanmak / kontrol etmek için Binance Card uygulamasını kullanmanız gerekir; bu “paranızı, kart güvenliğinizi ve harcamalarınızı yalnızca birkaç dokunuşla yönetmenize” olanak tanır.

Twitter’da Binance Kurucu Ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (“CZ”) bugünkü açıklama hakkında şunları söyledi:

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here