Ana Sayfa haber Binance ve Eosfinex Akıllı Sözleşme Yükseltmelerini Ele Almak İçin EOS DeFi Protokolüne...

Binance ve Eosfinex Akıllı Sözleşme Yükseltmelerini Ele Almak İçin EOS DeFi Protokolüne Katıldı

0

Bir EOS DeFi projesi, Blockchain’in akıllı sözleşme yükseltme özelliklerinden yararlanmak istiyor ve Binance, Eosfinex ve diğerlerinin süreci denetlemesine yardımcı oluyor.

Denge, bir EOS finans merkezi olmayan tabanlı veya Defi, MakerDAO (benzer proje MKR onun yönetim sisteminin, en önemlisi Binance dört blok üreticilerini eklemektedir).

Diğer üyeler arasında Bitfinex’e bağlı bir EOS merkezsiz borsası olan Eosfinex’in yanı sıra bağımsız blok üreticileri EOS Nation ve EOS Cannon yer alıyor.

Dörtlü grup, sistem için “yönetişim denetçileri” olarak hareket edecektir. Birincil amaçları Denge için akıllı sözleşme yükseltmelerine imza atmaktır.

Denge CEO’su Alex Melikhov’un Cointelegraph’a söylediği gibi, bu farklı bir EOS özelliğinden yararlanıyor:

“EOS’un ana avantajlarından biri, güncellenebilir akıllı sözleşme kodunda yatmaktadır. Başka bir deyişle, tüm sistemi durdurmadan uygulamanızın yeni sürümlerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. ”

Bu yaklaşım, DeFi protokollerinin yeni tekrarlarının genellikle karmaşık bir geçiş prosedürü gerektirdiği Ethereum’dan farklıdır. Eski sürümler, Maker’ın tek teminat Dai’sinde olduğu gibi güvenlik risklerinden kaçınmak için kapatılabilir veya Uniswap V1 gibi kendi cihazlarına bırakılabilir .

İtibar tabanlı ademi merkeziyetçilik

Denetim otoriteleri, ekosisteme yükseltme yetkisi vermek için kullanılan çoklu imza anahtarının bazı bölümlerine sahiptir. Melikhov, “akıllı sözleşme güncellemelerinin bütünlüğü ve alaka düzeyi konusunda itibarlarını sunabilecek en bilinen ve güvenilir ekosistem katılımcıları arasından seçiliyorlar” dedi. Yetkili, yeni kurumları dahil etme kararının sadece Denge’ye değil, mevcut tüm konsey üyelerine ait olduğunu kaydetti.

Bu yaklaşım DeFi dünyasında ilginç bir orta zemin. Birçok Ethereum tabanlı projede, protokolün kurucuları, topluluk üzerinde kaşlarını çattığı bir uygulama olan sözleşme üzerinde kendilerine özel haklar veren yönetici anahtarlarına sahiptir. Bu genellikle protokol yeterince olgunlaştıktan sonra bu anahtarları yok etme vaadiyle yapılır.

Melikhov, dengenin yönetiminin “zaten merkezi olmayan” olduğunu, ancak bunun ekonomik teşvikler veya algoritmalar ile güvence altına alınan tamamen güvenilmez bir süreç olmadığını kabul ettiğini söyledi.

Proje alternatif bir yaklaşımla “geçmişlerine göre bağımsız olan güvenilir meslektaşlardan oluşan bir yetki kanıtı çerçevesi oluşturma” dedi. EOS’un ek imkanlarını kaçırmak anlamına geleceği için bu yükseltme anahtarlarını yok etme planı yoktur.

Bu yaklaşım, belirli paydaşlar arasındaki anlaşmalara dayanan daha geniş EOS yönetişimi bağlamına uyar .

Binance, BNB için daha fazla kullanım istiyor

Bir Binance temsilcisi Cointelegraph’a exchange’in EOS’u özellikle çapraz zincir yetenekleri için “DeFi gelişimi için umut verici bir blok zinciri” olarak gördüğünü söyledi. EOSDT’nin yakın zamanda Bitcoin’i ( BTC ) bir teminat biçimi olarak entegre ettiği göz önüne alındığında , şirket borsa jetonu için de bir yer görüyor:

“BNB tokenimizi daha fazla DeFi uygulamasına entegre bir varlık olarak görmeyi umuyoruz ve bir noktada EOSDT stabilcoin için yeni bir teminat türü olarak sunulabileceğini düşünüyoruz.”

Binance’ın süpervizör olarak eklenmesi, sözcünün açıkladığı gibi Denge’nin yönetişim jetonu NUT’a sahip olmayı gerektirmez. Yine de, değişim projenin başarılı olduğunu görmek için teşvik ediliyor gibi görünüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here