• Binance tarafından hazırlanan yeni bir rapor, kripto para yatırımcılarını hedefleyen dolandırıcılıkların nasıl güvenilirlik kazanmaya çalıştığına ışık tutuyor. 
  • Borsa, birden fazla dolandırıcılığın aynı kötü niyetli işlemin dalları olması yaygın olduğunu belirtti .

Binance, kripto para yatırımcılarını hedefleyen dolandırıcılıkların nasıl güvenilirlik kazanmaya çalıştığını özetleyen bir rapor yayınladı . Borsa, dahili bir risk istihbaratı birimi olan Binance Sentry’nin kripto para yatırımlarında hızlı veya üstel getiriler vaat eden sahte yatırım planlarının raporlarını gözlemlediğini belirtti. Kripto para birimlerine ek olarak, programlar ayrıca döviz (forex), ikili opsiyonlar veya fark sözleşmeleri (CFD’ler) yatırım hizmetlerinin reklamını da yapmaktadır.

Bu planlar genellikle düzenleyici uyarılara maruz kalmaktadır ve bazen birden fazla, görünüşte ilgisiz markaların cephesi altında çalışmaktadır. Ancak, Binance’ın eklediği birkaç projenin aynı kötü niyetli operasyonun dalları olması nadir değildir. 

Birkaç sahtekarlık kurbanı, kurbanlarını orijinal sahtekarlıktan şüphelendiklerinde daha fazla para harcamaya yönlendirmek için “tüketici örgütleri” oluşturacak kadar ileri gider. Dolandırıcılar genellikle yatırımcıların güvenini kazanmak için düzenleyicileri ve devlet kurumlarını taklit ederler. Binance Sentry ayrıca, dolandırıcılıkların çoğunun doğasının onlara karşı yasal işlem yapmayı zorlaştırdığını da kaydetti. 

[Scam] kurbanları genellikle tüm dünyada, kurban oldukları sahte hizmetlerden farklı yargı bölgelerinde yaşıyorlar. […] Beklendiği gibi, bu sadece kolluk soruşturmaları için artan zorluk seviyesi ile değil, aynı zamanda mağdurlar arasında bağlantı kurma sürecini de zorlaştırmaktadır.

Rapor, bir Bitcoin dolandırıcılığının Kanada’nın Winnipeg sakinlerini hedeflemesinden sadece birkaç hafta sonra geliyor . 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here