Kripto para topluluğunun tüm gözlerinin, 40 milyon dolar değerinde BTC çalınmasıyla sonuçlanan son güvenlik ihlalinden sonra lider borsa Binance’a çevrildiği açıktır. Bununla birlikte, komplo teorileri çoktan karışmış durumda ve bu olayın bir saldırı olmadığına işaret ediyor.

Binance’den Şüpheli İfadeler

Binance, dünyanın önde gelen kripto para değişimi, bu hacklendi bildirildi. Bu, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 40 milyon dolar değerinde 7.000 BTC kaybına neden oldu.

Bununla birlikte, resmi duyuruyu takip ederken bazıları hackenin Binance’in güvenlik önlemlerine gerçekten itiraz etmediğini, ancak kullanıcıları kendi başlarına hedeflediklerini bulmak için hızlı davrandılar:

“Hacker’lar çok sayıda kullanıcı API anahtarı, 2FA kodu ve potansiyel olarak başka bilgiler elde edebildiler. Bilgisayar korsanları, phishing, virüs ve diğer saldırıları içeren çeşitli teknikler kullandılar.Hala kullanılan tüm olası yöntemleri sonuçlandırıyoruz. Henüz tanımlanmamış ek etkilenmiş hesaplar da olabilir. – Duyuru okur . ”

Yukarıdaki kanıtlar Binance adına bir balık dili kullanıldığına işaret ederek, borsanın kendisinin saldırıya uğramadığını ima etti. Aslında, phishing saldırıları , bilgisayar korsanları tarafından masum kullanıcılardan değerli bilgiler elde etmek için kullanılan ve daha sonra fon çalmak için kullanılan popüler bir yöntemdir.

Daha da ileri giderek, resmi duyuruda, çalınan 7000 BTC’nin tümünün tek bir işlemle borsadan çıktığını belirtti . Ayrıca şunu netleştirmek için devam ediyor:

“İşlem, mevcut güvenlik kontrollerimizi geçecek şekilde yapılandırıldı. Maalesef bu geri çekilmeyi idam edilmeden önce engelleyemedik ”dedi.

İşlemin neden engellenmediği ve yapısı hakkında bu kadar olağandışı olduğu hakkında başka bilgi verilmedi.

KYC ve Hacker’ın Kimliği Nedir?

Binance’in çok dikkatli olduğu şeylerden biri de tam KYC prosedürleri. Üç seviyeye ayrılmış katmanlı bir geri çekilme limitleri sistemi var. Birincisi, 2’si BTC’ye, ikincisi 100 BTC’ye kadar olan geri çekilmeye izin veriyor ve üçüncü tanesi daha yüksek para çekme işlemleri için özelleştirildi ve Binance tarafından onaylandıktan sonra verildi.

Ne olursa olsun, 24 saatte 100 BTC’ye kadar para çekme limiti alabilmek için, kullanıcının bir dizi kişisel dokümantasyon gerektiren gerçek bir fotoğrafın yanı sıra gerçek zamanda gerçek bir fotoğraf çekmesini gerektiren sıkı bir KYC prosedüründen geçmesi gerekir.

Başka bir deyişle, doğrulanmamış kullanıcılar yalnızca 2 BTC’ye kadar para çekebilir; bu, yukarıda belirtilen işlemde açıkça görülmeyen bir durumdur.

Dahası, SegWit adreslerine gönderilen fonlar aslında harcanmaz ve bu da yangına daha fazla yakıt katar:

“Birisinin Binance’in platformunda API üzerinden büyük“ balinaları ”kesmek için istihbarat, kaynak, anlayışlı ve erişime sahip olması, ancak fonların harcanamadığı adreslere 40 milyon dolar GÖNDERECEK kadar beceriksiz olması benim için çok garip. .”

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here