Altcoinleri bırakarak devam ederken Bitcoin üstünlüğünü tekrar ortaya seriyor , piyasa üzerinde % 68 civarında ulaşırken 2017 yılından bu yana ilk kez kritpo paranın bazı önde gelen üyeleri bile tahmini BTC pazarın yüzde 80’ini ele edeceği yönünde.Teknik analiz olarak değerlendirecek olursak Binance Coin , EOS ve Stellar büyük pazar eğilimine rağmen ribaund potansiyeline sahip olduğunu sösteriyor.

Binance Coin

Binance Coin , yol boyunca tüm düşüş sinyallerini geçersiz kılan 6 ay boyunca 7 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde işlem yapmayı başardı . Bununla birlikte, TD Sıra Göstergesi tarafından Haziran ortasındaki yeşil dokuz şeklinde verilen son satış sinyali geçersiz kılınamadı. O zamandan beri, BNB, Aralık ayı sonundan bu yana ilk kez 7 haftalık hareketli ortalamanın altına düşerek yaklaşık yüzde 39 oranında düzeltme yaptı.

Şimdiye kadar, bu kripto para biriminin arkasındaki satış baskısı, 30 veya 50 haftalık hareketli ortalamaya indirecek kadar güçlü değildi. Ek olarak, geçen hafta bir çekiç şamdan deseni gelişti. Bu, satıcılar tarafından potansiyel kapitülasyonu ve fiyat yönünde bir geri dönüşü işaret eden ters bir mum oluşumudur.

1 haftalık grafiğe dayanarak 7 haftalık hareketli ortalamanın üstünde bir hareket, çekiç şamdan paterni tarafından verilen görünümü doğrulayabilir ve 39.60 $ ‘ın en yüksek seviyesinin üzerine bir kırılma, Binance Coin’nin yükselişine devam etmesi için toplandığını doğrular ve daha yükseğe çık.

Binance Coin / Tether fiyat grafiği
TradingView tarafından BNB / USDT

Eğer BNB gerçekten yeni yılın zirvesine doğru gidiyorsa, Fibonacci geri çekilme göstergesi, etraflarındaki yüksek arz seviyeleri nedeniyle engel teşkil edebilecek farklı fiyat noktalarının belirlenmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, 31.20 dolar civarında olan yüzde 23,60 Fibonacci geri çekilme bölgesinin kırılması, Binance Coin’in bir sonraki direnç seviyelerini 33,85 $ ve 39,60 $ seviyelerinde test etmeye çalışmasının önünü açabilir.

Bununla birlikte, ters şamdan oluşumu geçersizse, BNB’nin arkasındaki satış baskısı, bu kripto para birimini en az 21,85 dolar civarında olan 30 haftalık hareketli ortalamaya götürme potansiyeli ile hızlanabilir. Bu tam olarak yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin olduğu yer, ancak buna ulaşmadan önce BNB yüzde 38,20 Fibonacci geri çekilme seviyesinin verdiği desteği ihlal etmek zorunda kalacak.

Binance Coin / Tether destek direnci
TradingView tarafından BNB / USDT

EOS

Aralık 2018’in başlarında başlayan yüzde 458’lik yükselişin ardından, EOS 31 Mayıs’ta 8,65 dolara yükseldikten sonra yaklaşık yüzde 62 oranında geri çekildi.

1 haftalık grafikte% 65 Fibonacci düzelme seviyesine ulaştığına göre, geçtiğimiz hafta düşüş eğilimi ve yükseliş eğilimi yönünde potansiyel bir tersine dönme eğilimi gösteren bir çekiç şamdan paterni geliştirildi .

EOS / ABD doları çekiç grafiği
TradingView tarafından EOS / USD

Aynı satırlar boyunca TD Sıralı Göstergesi tarafından 3 günlük grafikte yukarıdan 3 ila 12 günlük bir düzeltme öngören bir alım sinyali verildi. Bu yükseliş sinyali, bir önceki yeşil olandan bir mum çubuğunun üzerinde işlem gören yeşil bir iki mum çubuğu varsa onaylanacaktır. Yukarı doğru yapılan düzeltme, şu anda 6,70 dolar olan kurulum eğilim çizgisini hedefleyerek yüzde 66 oranında bir dalgalanmayı temsil ediyor olabilir.

EOS ABD doları mum serisi grafik
TradingView tarafından EOS / USD

Daha büyük zaman dilimlerinde görülebilecek şeyler doğruysa, 1 günlük grafikte çift altlı bir model gelişiyor olabilir.

EOS, ikinci dibi oluşturmak için 3,30 $ ‘a kadar düşebilir ve alım baskısının geri çekilmesi ve 4,30 $ civarında dirençten kırılması ve en azından 6 $’ da bir sonraki direnç seviyesine ulaşması için bu alanın çevresinde önemli ölçüde artması gerekecek.

Bununla birlikte, EOS 3.30 dolara düşerse ve hacim toplanmazsa, daha önce açıklanan yükseliş sinyalleri geçersiz olabilir ve bu kripto para birimi 78.60 Fibonacci geri çekilme bölgesini 3 ila 2,80 Dolar arasında test etmeye çalışabilir.

EOS ABD Doları ribaunt grafiği
TradingView tarafından EOS / USD

Stellar

Stellar, yaşadığı aşırı oynaklık nedeniyle fiyat aksiyonu açısından çok iyi bir yıl geçirmedi.

XLM 0.073 $ ‘a ulaştığında 06 Şubat 2019’un düşük seviyesinden sonra, 16 Mayıs’ta yüzde 120’lik bir fiyat artışını temsil eden 0.162 dolara ulaşan 3 aylık bir boğa yükselişine sahne oldu. O zamandan beri, bu kripto para birimi, 17 Temmuz’da 0.076 $ ‘a düşerek kazandığı değerin neredeyse hepsini kaybetti.

XLM’nin yaşadığı kayda değer gerilemeye rağmen, şimdi geçen hafta potansiyel bir yukarı yönlü hareketin sinyalini veren bir yükseliş toprağı şamdanına benziyor . Bu aşağı yönlü alt gelişir ve gelen akımın yönünü değiştirmek için bir potansiyele sahip olan bir ters mum desen olarak kabul edilir kaba için boğa .

Her ne kadar mevcut haftalık şamdan , boğa oluşumunu geçersiz kılabilecek, aşağı yönlü bir mum gibi gözükse de, bu haftanın şamdanının aşağı veya boğa duruşunda bitip bitmeyeceğini söylemek için henüz çok erken .

Yıldız lümen / ABD Doları dönen top
TradingView tarafından XLM / USD

Bununla birlikte, XLM, haftalık mum çubuğunun yükseliş duruşunda kapanmasına izin verecek şekilde yükselmeye başladığı seviyeye neredeyse yaklaşmak üzere düştüğü için 3 günlük grafikte çift altlı bir model gelişiyor gibi görünüyor . Hacimdeki bir artış, daha sonra 1 haftada görülen topaç mum çubuk oluşumunu doğrulayacak olan bu paternin onaylanacağının güçlü bir göstergesi olarak kullanılabilir.

Ek olarak, TD Sıra Göstergesi tarafından 1 haftalık ve 3 günlük grafikte görülen tersine dönüş modellerine güvenilirlik ekleyen kırmızı bir dokuz şeklinde bir alım sinyali verildi.

Yıldız Lümen / ABD Doları TD Sıralı Göstergesi
TradingView tarafından XLM / USD

İlginçtir ki, 10 Temmuz’dan bu yana 1 günlük grafikte bir baş-omuz paterni oluşuyor gibi görünüyor. Şu anda, XLM doğru omuzu oluşturuyor olabilir ve boyun çizgisine sıçramadan önce yaklaşık 0,082 $ ‘a düşebilir. 0.094 dolar civarında oturuyor. Boyun çizgisinin üstündeki bir kırılma, boyun çizgisinden formasyonun başlığına kadar yükseklik ölçülerek hesaplanan yüzde 22.50 artışla başarılabilir.

0.080 $ ‘ın altına bir hareketin baş-omuzlar modelini geçersiz kılabileceği ve 06 Şubat 2019’un düşük $ 0.073 seviyesinin altına bir düşüş daha büyük zaman dilimlerinde görülen tüm yükseliş modellerini tehlikeye atabileceği dikkat çekmektedir .

Yıldız lümen / ABD Doları baş ve omuz deseni
TradingView tarafından XLM / USD

Genel Duygu

Endüstrideki çoğu kripto para biriminde görülen büyük yükselişin ardından, hepsi yükseliş eğilimleri için bir tükenme noktasına ulaşmış görünmektedir . Bununla birlikte, bazı kripto para birimlerinde geri çekilme, XLM’nin yaşadığı geri çekilme kadar belirgin değildi. Buna rağmen , yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren farklı yükseliş paternleri var gibi görünüyor .

Binance Coin ve EOS haftalık grafiklerinde bir çekiç şamdan kalıbı geliştirmiş olabilirken, Stellar dönen bir şamdan görmüştü. Bunlar, hacim yükselmeye başlarsa yükselişin devam edebileceğini düşündüren ters oluşumlar olarak kabul edilir. Bununla birlikte, piyasaların tahmin edilemezliği göz önüne alındığında, piyasa bu sinyalleri geçersiz kılarsa, zararı durdurmak akıllıca olacaktır.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here