• BitMEX Özel Verileri Toplu E-postada Gösterme
  • Binance, Kullanıcılarına Ulaşıyor

Binance, BitMEX kullanıcılarının e-posta adreslerini dahili bir hatadan büyük bir kaçak olarak duyuru yaptı , müşterilerine önlem almalarını söyledi. 

Son zamanlarda, BitMEX kullanıcıları bir güncelleme ile ilgili resmi bir e-posta aldıktan sonra diğer kullanıcıların e-posta adreslerini açıkça görebileceklerini keşfetti. BitMEX e-postayı herkese gönderdi ve yanlışlıkla tüm e-posta adreslerini görmesine izin veren kör karbon kopyası (BCC) yerine karbon kopyası (CC) içindeki tüm e-posta adreslerini listeledi.

Olay, bazı gözlemcilerin basit bir özrün yeterli olmayacağını savunarak gizlilik endişelerini dile getirdi.

Yine de, şu ana kadar, BitMEX takdim o durumun farkında olduğunu resmi bir açıklamada kabul ve sorunu araştırmaktadır, onun özürlerini. Değişim dedi ki:

Ekibimiz sorunu hemen ele almak için harekete geçti ve etkinin boyutunu anlamak için adımlar atıyoruz. Arızanın temel nedenini belirlemek için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan ve sorundan etkilenen herhangi bir kullanıcıyla iletişim kuracağımızdan emin olabilirsiniz.

Sızıntı mağdurları koruyucu önlemler almalı ve e-posta adreslerini BitMEX’te değiştirmeli veya 2 faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirildiğinden emin olmalıdır.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, aynı e-postaya bağlı bir Binance hesabı da olabilecek potansiyel mağdurlara da ulaştı. İnsanları, yaygın sorunları önlemek için her kripto değişim hesabı için benzersiz e-posta adresleri kullanmaya çağırdı.

Şifreleme topluluğu, BitMEX’in yetersizlik seviyesiyle çok ilgileniyor.

Güncellemeye gelince, BitMEX, kripto türevlerinin değiş tokuşunun kripto endekslerinin ağırlıklarında önemli değişiklikler yaptığı haberlerini paylaşmaya çalışıyordu. Bu hamle, BitMEX kullanıcılarının işlem yaptığı kripto fiyatlarının adilliğini arttırmayı amaçlıyor.

“Bunu, daha geniş bir endeks kurucu borsa kümesinde gözlemlenen işlem hacimlerine dayanarak endeks ağırlıkları hesaplayarak başaracağız. Hacim verileri API bağlantısı aracılığıyla bu tür bir borsadan doğrudan elde edilir ” dedi .

Etkilenen endeksler .BXBT (her dakika Bitcoin’i izleyen), .BETH, .BETHXBT, .BXRPXBT, .BBCHXBT, .BLTCXBT, .BEOSXBT, .BADAXBT ve .BTRXXBT’dir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here