Dünyanın önde gelen kripto para birimi borsası olan Binance, Binance Smart Chain adlı bir çözüm için yeni bir rapor yayınladı. Binance Chain ile paralel çalışacak ve aynı zamanda akıllı sözleşme işlevlerini de destekleyecek yeni bir blockchain.

Binance Akıllı Zincir Blockchain’i Duyurdu

Kısa süre önce yayınlanan bir teknik incelemede Binance, akıllı sözleşme işlevselliğini destekleyecek yeni bir blok zinciri olan Binance Smart Chain’ün geliştirildiğini duyurdu.

Yeni ağ, Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) birlikte çalışabilirliğini ve programlanabilirliğini Binance Chain’e getiren yenilikçi bir çözüm olarak tanımlanıyor. Merkeziyetçilikten uzaklaşma ve topluluk katılımını artırmayı amaçlayan bir İspat Kanıtı konsensüs algoritması üzerinde çalışacaktır.

Dahası, blockchain EVM uyumlu olacak, yani Ethereum’un mevcut tüm takımlarını destekleyeceği ancak daha hızlı nihai ve daha ucuz işlem ücretleri ile bildirileceği anlamına geliyor.

Temel olarak, Binance Akıllı Zincir mevcut Binance Zincirinden paralel bir blok zinciri olacaktır. Bunun amacı, yerel DEX’in yüksek performansını korumak ve aynı zamanda akıllı sözleşme işlevselliğini desteklemektir.

Bunu da beğenebilirsin:

  • TRON, Aktif DApp’ler İçin EOS’u Geçti: Ethereum Hala Kategoriye Öncülük Ediyor
  • STEEM Ağının TRON Tarafından Devralınması: Huobi Tartışmalı Katılımı Kabul Etti
  • TRON CEO’su Justin Sun, Sahip Olduğu İki Kripto Para Birimini Açıkladı ve Oldukça Şaşırtıcı

Konuyla ilgili yorum Binance Chain Development Community (BCDC) idi.

“Bu çift zincirli mimari, kullanıcıların bir taraftaki hızlı ticaretten (Binance Zinciri) yararlanmaları ve diğer taraftaki akıllı sözleşmelerle (Binance Akıllı Zincir) merkezi olmayan uygulamalarını oluşturmaları için ideal olacak. BNB ile ilgilenmek isteyen BNB sahipleri ayrıca Binance Smart Chain’ün geliştirilmesini destekleyebilir ve ödüller kazanabilir. Uzun vadede, dijital varlıklar için altyapımızı güçlendirmek ve topluluğa dijital varlık oluşturma, dolaşım ve değişim için en iyi platformları sunmak için blockchain topluluğu ile yakın çalışmaya devam etmeyi umuyoruz. ” – BCDC, CryptoPotato ile paylaşılan bir basın açıklamasında yorum yaptı.

Binance Esnekliği Ciddi Bir Avantaj

Kuşkusuz, akıllı sözleşmeler için yeni bir blockchain ağı oluşturan alandaki büyük oyuncu ciddi bir gelişmedir.

Bu konuda konuşan popüler kripto para yorumcusu ve topluluğun etkili üyesi Udi Wertheimer oldu.

“Ethereum’un ana zayıflığı, esnekliğini ve değiştirilmesini yavaşlatan izinsiz doğasıdır. Ethereum’daki popüler “dapps” zaten merkezileştirildiğinden, izinsiz bir altyapıya sahip olmaktan kazanacak çok şey yok.

Binance, Tron ve diğerleri, Ethereum’un en popüler bileşeni olan EVM’yi alarak ve esnek ve piyasa değişikliklerine hızlı bir şekilde adapte olabilen bir sisteme koyarak avantaj sağlıyor.

“DAP” geliştiricileri için bu EVM tabanlı ağlara geçiş yapmak kolaydır, bu nedenle geliştiriciler için değer olup olmadığını yakında öğreneceğiz. ”

Ciddi Rekabetle Karşılaşmak

Ne olursa olsun, Binance bir süredir Ethereum’un ciddi şekilde egemen olduğu rekabetçi bir alana giriyor.

2019 için bir rapora göre, Ethereum, TRON ve EOS, merkezi olmayan tüm uygulamaların% 98’ini oluşturuyor; Ethereum, aktif dApp’ler, aktif kullanıcılar ve işlem hacmi de dahil olmak üzere olası herhangi bir kategoride lider konumda.

dapp_stats

Platform Bazında DApp Sıralaması. Kaynak: Dapp İnceleme Raporu 2020 için istatistik üretmek için henüz nispeten erken olsa da , Dapps Eyaleti’nden alınan rakamlar  Ethereum’un  liderliğini sürdürdüğünü ortaya koyuyor.

Bunun dışında Steem, NEO, Ontoloji, Eos vb. Gibi başka ciddi projeler de var. Binance rekabetçi bir alana giriyor ve mevcut pazarın bir kısmını talep etmek zor olacak.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here