Bu, David ve Goliath hikayesi değildir ve bu da, azınlığın beklentileri aşan ve üstüne çıkan bir hikayesi değildir. Bu belki de, iki eşit yetenekli devin “Bir” olma yolculuğuna kafa yormaya başlamasıdır.

Çoğu zaman, büyük bir geleceği olan yükselen bir pazarda, ilk taşıyıcı tüm avantajlara sahiptir. Umut vaat eden teknolojiyi yakalayan ve üzerine inşa eden ilk kişi büyük bir oyuncu olma eğilimindedir. Örneğin Google’ı ele alalım. Evet, Google’dan önce birçok arama motoru vardı, ancak Google başarısız işletmelerden gelen fikirleri en iyi şekilde kullandı ve şimdi nerede olduğuna bakın. Aynısı Amazon için de söylenebilir.

Bununla birlikte, önemli olan, bu iki şirketin de o kadar büyük kazanmış olmaları, çoğu kullanıcıyı kendi sektörlerine çekmeleridir. Çoğu zaman yeni başlayanlar rakiplerinin üstüne çıkamazlar. Bu nedenle ABD, rakipleri ve tüketicileri yırtıcı iş uygulamalarından koruyan Antitröst yasalarına ve yasalarına sahiptir. Cryptocurrency ekosistemi özellikle olgunlaşmadığı için, halen mevcut ve gelen kişilerin şifreleme alanının devleri olma şansını yakalamaları için hala zaman var.

“Cut-throat”, hem işletmeleri hem de rekabeti içeren bir atmosferi tanımlayabilen en uygun kelimedir. DotCom dönemi veya mevcut e-ticaret pazarına, kesme boğaz adı verilebilir, daha sonra yine şifreleme para ekosistemi olabilir. Kripto para birimlerinin masaya getirdiği teknoloji tomurcuklanıyor, ancak DotCom baloncuğundan daha büyük veya borsa kadar büyük olma potansiyeline sahip. Bu nedenle, bu ekosistemde yükselen işletmeler de aynı kurallara tabi tutulur.

BitMEX ve Binance , yalnızca sürdürmek için değil, zaman içinde büyümek için gerekli adımları ve / veya önlemleri veya fikirleri alan ilk taşıyıcı veya ilk olarak da adlandırılabilir. Bu şirketler kendi uzmanlık alanlarındaki devlerdir.

Bir yandan, BitMEX , özellikle ünlü ve tescilli kalıcı sözleşmesiyle, Bitcoin ticareti üzerinde egemenliğe sahiptir . Öte yandan, Binance, spot alım satım işlemleriyle ilgili olarak dünyanın en iyi kripto para birimlerinden biri olarak kural yapar . Fırsatı yakalayabilmenin yanı sıra, Binance tuhaf fikirleri uygulayarak liderliğini korumuştur. Platformunda listelenen 500’den fazla kripto para birimine sahiptir. Kullanıma hazır düşünme, bir şekilde, liderlik tablosunda Binance’i korumuştur.

Binance vs BitMEX

Hem Binance hem de BitMEX kendi alanlarına şüphesiz hakim.

Binance ve / veya BitMEX ve ilgili rakipleri arasında istatistiklerde büyük bir eşitsizlik olduğu yeterince açıktır.

Burada sorulması gereken önemli soru, “Peki ya Binance BitMEX’in hedef kitlesini ele geçirmek isterse?” Binance’in düşünmesi veya hatta planlaması yanlış bir şey değil. İşletmeler böyle yürüyor.

Öyleyse, CZ BitMEX’e rakip olmayı ümit ediyor ve bunu üstlenmeyi umuyor mu?

CoinGecko’s Bobby Ong, spot pazarın doymuş olduğunu ve yeni özelliklere geçmenin değişimler için normal bir adım olduğunu söyledi. AMBCrypto ile konuşan Bobby Ong,

“Spot piyasa da son derece rekabetçidir ve oldukça farklılaştırılmış ürünleri olan birçok oyuncuya doyurulmuştur… Birçok borsa türev piyasasına bakmanın bir başka nedeni de, spot ticareti yapmak için yeni perakende tüccarlarda fazla büyümenin olmamasıdır. Market. Düşen bir pazarda gelir / karı korumak için, borsalar böylece Kullanıcı Başına Ortalama Geliri (ARPU) arttırmaya zorlanır ve bunlardan biri marj ürünleri ve türev teklifleri sunarak bunu yapabilir. “

Bununla birlikte, BitMEX’in Eylül ayında Futures platformunun lansmanını açıkladığında Binance denilen şeyin neyin neye benzediğini zaten bildiği görülüyor.

CZ kopyalandığını kabul etti ve düzeltileceğini söyledi.

Binance’in Haziran 2019’daki coğrafi blok ilanına baktığımızda, bir model var gibi görünüyor. 2017 yılında, BitMEX birkaç ülkeyi coğrafi olarak engelleyeceğini açıkladı; BitMEX’in hesaplardan herhangi birini kapatmak ve yasaklı ülkelerden erişmeye çalışan kullanıcıların açık pozisyonlarını tasfiye etmek için tüm haklarına sahip olduğunu da belirtti. Aslında, yasal uyarı hala resmi BitMEX sayfa altbilgisinde görülebilir.

Binance, BitMEX’in oyun kitabından bir sayfa almış gibi gözüküyor, çünkü o zamanlar düzenleyici iklim nedeniyle kullanıcıları için benzer bir coğrafi blok uyguladı. Bobby Ong, kullanıcıların “bir VPN kullanarak teorik olarak Binance’a erişebildiklerini” söylediğini doğruladı. Ayrıca, KYC’siz kullanıcılar hala Binance’a erişebilir, ancak günlük 2 BTC para çekme limitine sahip olacaklar.

Teorik olarak, Binance için [işlem hacmi] sayıları, aşağıda görülen grafikten açıkça görülebilen coğrafi blok duyurulduktan veya uygulandıktan sonra düşmedi.

Binance’in ABD’den gelen ziyaretçilerin yaklaşık% 9-12’sini aldığını görünce, coğrafi blok Binance’ın işlem hacimlerini etkilemiş olmalıydı. Ancak, yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi, olmadı.

Kaynak: SimilarWeb

Bir değişim açısından, finansal bekçiler tarafından oluşturulan düzenlemeleri takip etmek son derece önemlidir. Borsaların kullanıcı tabanını kaybetmediğinden emin olmak da gereklidir. Binance, coğrafi bloğu açıklamasından bu yana ortak iş planlarıyla aynı şeyi yapıyor. Binance’in kullanıcıları kaybetme şansı ile başa çıkmak için zaten stratejik planlar hazırlamıştır. Bu planlar halihazırda uygulanmaktadır: Binance Futures, Binance US, Binance marjin ticareti, ödünç verme, belirleme ve diğerlerine ek olarak stabilcoinlerin piyasaya sürülmesi.

Binance oyun oynuyor gibi gözükmüyor; uzayda en iyi olmayı planlıyor.

BitMEX nişini çoktan buldu ve Deribit, Bybit ve diğerleri gibi diğer türev platformlar bile tahtına girmeye çalışırken ortaya çıkıyor. BitMEX herhangi bir güncelleme ile ilgili çok büyük bir şey ilan etmedi, ancak Bobby Ong’un söylediği gibi hala geliştirmeye yer var.

“Bitmex şu anda Seçenekler sunmuyor. Sunmayı planladıkları raporlar var ancak piyasaya sürmek için daha hızlı olmak zorundalar. Aksi halde Deribit gibi pazarlar kaçacak – şimdi yeni ortaya çıkan kripto opsiyon pazarında açık liderler. ”

Binance’in CZ’si “rakipler / akranlar ve politika” hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak toplum için ürünler oluşturmaya odaklandıklarını belirtti.

AMBCrypto, konuyla ilgili yorum yapmak için BitMEX’ten Arthur Hayes ile bağlantıya geçti.

Binance ve Bitmeyen Fikirler Barajı

Binance Futures ilk piyasaya çıktığında lapa ile karşılaştı, hatta bazıları gülünç oldu. Ancak, bunların hiçbiri o zamandan beri görkemli bir şekilde yaptığı gibi önemli değildi . Binance, Futures için liderlik tablosuna tırmandı ve 6. sıraya yükseldi. Rakibi BitMEX’i devralmaktan üç nokta uzakta.

Ayrıca, Binance Futures’ın işlem hacmi, 12 Ekim’de CZ’de Twitter’da belirtilen spot ticaretinin üzerinde gerçekleşti . Kendi oyununda en popüler borsaya binmeyi planlayan bir takas için, bundan daha iyisi olamaz. CZ, rakipler hakkında konuşmayı reddetti ve ekosistemi daha iyi hale getirmek için ürün ve hizmetler oluşturma üzerine yorum yapmayı reddetse de, bunun bir yarıştan fazlası olduğu açıktır. Bu, henüz trilyon dolarlık sektörün FAANG’lerinden biri olmak için bir fırsat.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here