• BNB, teknik ve temel faktörlerin birleşimiyle son dönemdeki yüksek seviyeden geri çekiliyor.
  • Japon kripto para borsası Fisco, Binance aleyhine dava açtı.

Tarih, Bitcoin’in BNB’nin liderliğini takip edebileceğini ve aralıktan yukarı doğru kırılabileceğini ima ediyor .

Binance Coin, BNB, dalga değişmeden önce 31,27 $ ‘lık yeni zirveyi vurdu. Madeni para, basın zamanına göre 28.70 $ ‘dan işlem yapmak için 30.00 $’ ın altına düştü. BNB / USD haftalık bazda hala% 27’nin üzerinde yükselirken, teknik göstergeler uyarı sinyalleri gönderiyor. Düşüş ivmesi güç kazanmaya başlayabilir.

Binance Coin, bir önceki haftaya göre önemli bir artış olan 4,2 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ve 1,6 milyar dolarlık ortalama günlük işlem hacmi ile küresel kripto para birimi piyasa derecelendirmesinde 8. sırada yer alıyor. Binance’in yerel bir tokenı olarak, en aktif olarak bu ticaret platformunda Binance’de işlem görür.

Binance Coin’in şansı kalmadı

BNB, önceki hafta ilk 10 arasında en başarılı dijital varlıklardan biriydi . Yukarı yönlü ivme, Binance Akıllı Zincir’in piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, olumlu temel haberlerin sürekli akışıyla desteklendi . Bu platformda, verim çiftçileri çeşitli paralarda ödüller almak için BUSD ve BNB’lerini yatırabilirler. 

Binance, son zamanlarda patlayan DeFi endüstrisine agresif bir şekilde genişliyor . Topluluktan gelen sert eleştirilere rağmen, yeni Chanpeng Zhao girişimi ilgi kazanıyor gibi görünüyor. FXStreet’in daha önce bildirdiği gibi Binance destekli stablecoin BUSD’nin toplam değeri, Binance DeFi teklifine artan ilginin ortasında on günde neredeyse iki katına çıktı.

Ancak, madeni para önceki iki günün tüm kazançlarını tersine çevirdiğinden, son zamanlarda BNB için dalga değişti. Satış, teknik ve temel tetikleyicilerin bir faktörü olabilirdi. 

Böylece, Japon kripto para borsası Fisco, 2018’de Zaif hackinden çalınan 9 milyon $ ‘ın aklanmasına karıştığı iddiasıyla Binance aleyhine dava açtı. 14 Eylül Pazartesi günü Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi’nde 33 sayfalık bir dava açıldı. Fisco inanıyor bilgisayar korsanlarının, platformun gevşek KYC (Müşterinizi Tanıyın) politikaları nedeniyle çalınan paraları diğer varlıklara dönüştürmeyi ve Binance’de nakit ödemeyi başardığını. 

Haberler, madeni paranın aşırı alım bölgesinden aşağı yönlü düzeltmesi için bir tetikleyici görevi görmüş olabilir. Boğaların kontrolü yeniden ele alıp alamayacağını görmek için çizelgelere daha yakından bakalım.

BNB / USD: Teknik resim

Günlük grafikte BNB / USD, bir Evening Star şamdan modeli olarak nitelendirilebilecek uzun bacaklı bir Doji mum oluşturdu . Günün sonuna kadar düşüş ivmesi sürdürülürse, formasyon teyit edilecek ve satış, yukarı yönlü bir trend çizgisi ile desteklenen bir sonraki düşüş hedefi olan 22.00 $ ‘a doğru uzatılabilir. 

BNB / USD günlük grafik

4 saatlik grafikte, BNB / USD yükseliş trend çizgisini 27.00 $ ‘da yeniden test edebilir. Bu engel, satışları yavaşlatabilir ve psikolojik 30.00 $ ‘a doğru bir iyileşme başlatabilir. Bununla birlikte, kırılırsa, aşağı yönlü momentum, bir sonraki 24.00 $ ‘a odaklanmayla çekiş kazanacak. Bu alanın altında bulunan 4 saatlik SMA50, bu engele güvenilirlik katıyor. Yolun dışına çıktığında, yukarıda belirtilen 22.00 $ ‘lık uzun vadeli destek odak noktasına gelecektir.

BNB / USD 4 saatlik grafik

Sonuç olarak: BNB / USD, 4 saatlik SMA50 ile desteklenen 24.00 $ ‘a doğru düşüş düzeltmesi geliştirebilir. Kritik engel, yukarı yönlü bir trend çizgisi ve günlük SMA50 şeklinde 22.00 $ ‘dan geliyor. Öte yandan, psikolojik 30.00 doların üzerinde sürdürülebilir bir hareket, ani düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve uzun süreli bir iyileşmeye izin verecektir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here