Önde gelen kripto para borsası Binance, Binance madalyonun (BNB) 4. Çeyrek 2019 yakmasını tamamladı. BNB’nin Temmuz 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana borsada yapılan 10. üç aylık jeton yakması oldu. 

Hafta sonu gerçekleşen etkinlikte toplam 2,2 milyon BNB değerinin 38 milyon $ ‘dan fazla olduğu görüldü. Rakam BNB’nin toplam arzının sadece% 1.1’ini temsil etse de, Binance’in sırasıyla USD ve BNB açısından ikinci ve üçüncü en büyük yanmasıdır. 

Jeton Yanması Nedir? 

Jeton yanması, kripto para birimi alanında yaygın bir kelime olmasına rağmen, pek çoğunun ne anlama geldiğini net bir şekilde anlaması gerekmez. 

Token yanması, token yaratıcıları tarafından tokenlerinin dolaşımdaki arzını azaltmak için kullanılan kasıtlı bir çabayı ifade eder. Bu, var olan toplam miktardan belirli bir miktar bozuk paranın kalıcı olarak yok edilmesi veya çıkarılmasıyla yapılır. Bu mekanizma büyük ölçüde deflasyonist amaçlar için kullanılır. 

Teknik raporunda Binance, BNB tokeninin ilk 200 milyon toplam arzının yarısına kadar üç aylık karının% 20’sini yakmaya söz verdi. Bir önceki Ekim ayındaydı ve borsa 36,7 $ değerinde BNB yaktı.

Rakamlar, Binance’ın aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 2019’un son çeyreğinde 194 milyon dolar kar elde ettiğini gösteriyor ki bu, şirketin 2017 boğa koşusunda yaptığıdan sadece 6 milyon dolar .

Binance Yanık Büyümesi
Binance Token Burns. Kaynak: Messari.io

Artan Kârın Arkasında Neler Var? 

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olmasının yanı sıra, Binance tartışmalı olarak kripto alanındaki en önemli inşaatçılardan biridir. Borsa her zaman yeni ortaklıklar kurarak ve dünya çapındaki müşterileri için yeni özellikler ve ürünler sunarak hizmetini genişletmenin yeni yollarını aramaktadır .

Changpeng Zhao, Binance CEO’su ortaya Binance Vadeli – – ürünlerinin Şunu son çeyreğinde üzerindeki kar marjı yükselişin esas sorumluydu. Binance Futures, Eylül ayında piyasaya sürüldü ve tüccarların belirli ticaret çiftlerinde 125 kata kadar kaldıraç elde etmelerini sağlıyor. 

BNB Genel Bakış: Olumlu

Birçoğu, token yanmasının, toplam arz azaldığı için bir varlığın değerinde fiyat artışına neden olacağına inanıyor. Bununla birlikte, BNB, geçmişte kararlı bir şekilde tepki veremedi. Kripto para biriminin toplam arzı şu anda 187.536.713 BNB seviyesinde bulunuyor ve 87.536.713 BNB daha fazla yakıyor. Bugün yeşil kripto pazarının geri kalanıyla BNB şu anda günlük grafikte% 2.20 artışla 17.53 $ ‘dan işlem görüyor. 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here